Bundesliga: Borussia Moenchengladbach znów ma problemy. FC Augsburg coraz bliżej utrzymania

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP /  /
PAP / /

Borussia Moenchengladbach od października nie potrafi wygrać dwóch ligowych meczów z rzędu. W niedzielne popołudnie "Źrebaki" zremisowały 2:2 na boisku rewelacji poprzedniej edycji rozgrywek, FC Augsburg.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza część meczu upłynęła pod dyktandem Borussii. Podopieczni Andre Schuberta zdobyli też pierwszą bramkę. Do siatki trafił niezawodny Raffael. Brazylijczyk dopadł na polu karnym piłkę, a następnie oddał bardzo mocny i precyzyjny strzał. Co ciekawe - gracz BMG jest pierwszym piłkarzem, który w obecnym sezonie niemieckiej ekstraklasy zaliczył tzw. "double-double". Mówiąc precyzyjniej - strzelił 10 goli i zanotował 10 asyst.

Po przerwie za odrabianie strat wzięli się gospodarze. Zaledwie kilka minut od rozpoczęcia drugiej połowy było już 1:1. Dobre dośrodkowanie Paula Verhaegha głową strącił Alfred Finnbogason. Islandczyk mógł wpisać się na listę strzelców dwukrotnie. W doliczonym czasie obił jednak słupek bramki Yanna Sommera.

Krótką chwilę po golu Finnbogasona Augsburg wyszedł na prowadzenie. Z około 12 metrów dobrze uderzał Caiuby.   W pogoń za wynikiem ruszyły też "Źrebaki". Nico Elvedi dobiegł z piłką do linii końcowej, a następnie inteligentnie wycofał ją do Fabiana Johnsona. Ten zaś umieścił ją w bramce.

Kwadrans przed końcem Borussia Moenchengladbach powinna mieć jeszcze rzut krany. Sędzia Knut Kircher nie zauważył jednak zagrania ręką u zawodnika Augsburga. Dzięki temu błędowi piłkarze FCA zdobyli punkt i mają już cztery oczka przewagi nad strefą spadkową.

FC Augsburg - Borussia Moenchengladbach 2:2 (0:1) 0:1 - Raffael 33' 1:1 - Alfred Finnbogason 50' 2:1 - Caiuby 53' 2:2 - Fabian Johnson 55'

FC Augsburg: Marwin Hitz - Paul Verhaegh, Jeffrey Gouweleeuw, Ragnar Klavan, Philipp Max - Dominik Kohr - Jan Moravek (46' Ja-Cheol Koo, 78' Christoph Janker) - Raul Bobadilla (84' Alexander Esswein), Halil Altintop, Caiuby - Alfred Finnbogason

Borussia Moenchengladbach: Yann Sommer - Nico Elvedi, Andreas Christensen, Havard Nordtveit, Oscar Wendt - Mahmoud Dahoud (46' Martin Hinteregger), Granit Xhaka - Ibrahima Traore (68' Patrick Herrmann), Fabian Johnson - Thorgan Hazard (86' Roel Brouwers), Raffael

Sędziował: Knut Kircher (Rottenburg)

Widzów: 25000