Lech nie sprostał Spartakowi Moskwa

W pierwszym meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Turcji, piłkarze Lecha Poznań przegrali ze Spartakiem Moskwa 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył tuż przed przerwą Welliton. Następną grę kontrolną lechici mają zaplanowaną za dwa dni z Amkarem Perm.

Michał Jankowski

Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy Spartaka Moskwa, który narzucili poznaniakom swój styl gry. W pierwszej połowie stworzyli sobie więcej okazji do zdobycia gola. Prowadzenie objąć powinni jednak lechici, ale Rafał Murawski nie wykorzystał sytuacji sam na sam, po czym Rosjanie wyprowadzili kontrę, którą na bramkę zamienił Welliton.

Tym razem trener Franciszek Smuda nie wymienił w przerwie całej jedenastki, a jedynie dokonał lekkich korekt w składzie. Jego podopieczni drugą połowę rozpoczęli z wielkim animuszem i mogli doprowadzić do wyrównania. Kolejorzowi brakowało jednak zimnej krwi pod polem karnym Spartaka. Rosjanie również mogli podwyższyć wynik, mimo iż nie atakowali zbyt często. Ostatecznie żadna z drużyn nie zdobyła gola i to Rosjanie odnieśli zwycięstwo.

Był to pierwszy sparing Lecha podczas zgrupowania w tureckiej miejscowości Belek. Za dwa dni lechici zmierzą się z Amkarem Perm, a później z Glorią Bistrica oraz MTZ Miński.

Lech Poznań - Spartak Moskwa 0:1 (0:1)
0:1 - Welliton 43'

Skład Lecha: Turina - Wojtkowiak, Tanevski (46' Bosacki), Arboleda, Djurdjević - Bandrowski (46' Peszko), Injac, Murawski - Lewandowski (72' Cueto), Stilić (81' Kikut) - Rengifo (79' Handzić).