Ligue 1: Remis Monaco w meczu na szczycie, dwa cudowne gole

Na inaugurację 29. kolejki Ligue 1 SM Caen zremisowało z AS Monaco 2:2. Wicelider dwukrotnie obejmował prowadzenie, mimo to nie zdołał sięgnąć po pełną pulę.

Szymon Mierzyński
PAP

Wynik w 56. minucie otworzył Thomas Lemar, a zrobił to fantastycznym strzałem z rzutu wolnego, po którym piłka odbiła się jeszcze od wewnętrznej części słupka.

To był dopiero początek emocji. Osiem minut później z rzutu karnego bardzo pewnym uderzeniem straty odrobił Julien Feret, a po kolejnych czterech minutach Monaco znów prowadziło - tym razem po samobójczym trafieniu Alaeddine Yahii, który pechowo przeciął dośrodkowanie Bernardo Silvy.

Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy i tuż przed upływem regulaminowego czasu stan rywalizacji wyrównał strzałem przewrotką Christian Kouakou. To był już drugi tego wieczora fantastyczny gol na Stade Michel d'Ornano.

Po piątkowym remisie podopieczni Leonardo Jardima wciąż zajmują 2. lokatę, a do liderującego Paris Saint-Germain tracą 22 pkt. SM Caen jest aktualnie 3.