Holandia: Kolejny gol Arkadiusza Milika!

W niedzielnym meczu 26. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał na wyjeździe Willem II Tilburg aż 4:0, a pierwszą bramkę dla gości zdobył Arkadiusz Milik. To już jego 17. gol w sezonie.

Maciej Kmita
Newspix / PICS UNITED

Arkadiusz Milik trafił do siatki Willem II w 43. minucie gry, głową wykorzystując dośrodkowanie Amina Younesa z lewego skrzydła. Reprezentant Polski zdobył bramkę w trzecim ligowym meczu z rzędu - to seria jakiej w Eredivisie jeszcze nie miał. W dwóch poprzednich spotkaniach z Excelsiorem Rotterdam (3:0) i AZ Alkmaar (4:1) ustrzelił po dublecie.

To już jego 14. ligowy gol w bieżącym sezonie, a jego dorobek w Eredivisie uzupełnia siedem asyst. Licząc wszystkie rozgrywki, Milik zdobył już 17 bramek i zanotował 11 asyst w 34 występach.

Dzięki Milikowi Ajax prowadził do przerwy 1:0, a po zmianie stron zespół Franka de Boer wyprowadził kolejne ciosy. W 52. minucie fantastycznym uderzeniem z 25 metrów Kostasa Lamprou pokonał Riechedly Bazoer, a później koszmarne błędy defensywy gospodarzy bezlitośnie wykorzystali Lasse Schoene i Davy Klaassen.

To piąte z rzędu ligowe zwycięstwo Ajaksu, ale na osiem kolejek przed końcem sezonu drużyna Milika ma punkt straty do PSV Eindhoven, który śrubuje jeszcze lepszą serię - mistrzowie Holandii zgarnęli komplet punktów w ostatnich 10 kolejkach.

Willem II Tilburg - Ajax Amsterdam 0:4 (0:1)
0:1 - Milik 43'
0:2 - Bazoer 52'
0:3 - Schoene 60'
0:4 - Klaassen 65'