Serie A: Juventus bez wpadki, koniec serii Milanu! Skorupski bronił dobrze, ale Empoli przegrało

Juventus Turyn utrzymał 3-punktową przewagę nad SSC Napoli, pokonując w 28. kolejce Serie A Atalantę Bergamo (2:0). Porażek doznały AC Milan oraz Empoli FC z dwoma Polakami w podstawowym składzie.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / SIMONE ARVEDA

Bianconeri pokonali Atalantę bez większej historii oraz emocji. Na prowadzenie lidera wyprowadził nietypowo środkowy obrońca Andrea Barzagli, który wykorzystał zgranie Mario Mandzukicia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Później gospodarze raczej nie zagrażali zbyt poważnie Gianluigiemu Buffonowi, a złudzeń pozbawił ich w końcówce Mario Lemina ładnym strzałem sprzed pola karnego.

Stara Dama nadal ma trzy punkty przewagi nad SSC Napoli i lepszy wynik w bezpośrednim starciu z wiceliderem (1:2 na wyjeździe oraz 1:0 u siebie). Za niespełna tydzień Juventus podejmie groźne US Sassuolo, które właśnie przerwało passę Milanu. Rossoneri byli niepokonani w 12 kolejnych spotkaniach ligowych oraz Pucharu Włoch, ale przeciwko ekipie Eusebio Di Francesco okazali się bezradni.

To nie był udany występ mediolańczyków, którzy stwarzali niewiele okazji do pokonania Andrei Consigliego, za to Gianluigi Donnarumma skapitulował dwukrotnie. Najpierw nie do obrony huknął Alfred Duncan, a po przerwie Sime Vrsaljko idealnie dograł do Nicoli Sansone, który podwyższył prowadzenie. Neroverdi tracą teraz do zajmującego 6. miejsce w tabeli Milanu tylko 3 punkty!

Łukasz Skorupski robił co mógł w Genui, ale Empoli nie sięgnęło nawet po remis. Polski bramkarz zwłaszcza w pierwszej połowie popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, jednak nie miał nic do powiedzenia w 48. minucie, kiedy Luca Rigoni otrzymał podanie od Alessio Cerciego, obrócił się z piłką i przymierzył z 6 metrów. Co ciekawe, chwilę przed golem dla gospodarzy okazję do otwarcia wyniku miał Piotr Zieliński.

Obaj Polacy rozegrali po 90 minut, a najlepszej sytuacji do wyrównania nie wykorzystał Lewan Mczedlidze, którego strzał zatrzymał się na słupku.

Z walki o utrzymanie nie odpada Frosinone, które po zwycięstwie nad Udinese ma tylko punkt straty do 17. w tabeli US Palermo! Carpi FC również zapunktowało, ale remisami ligowego bytu nie uratuje. Najniżej notowany beniaminek ma teraz do Palermo 5-punktowy dystans.

Atalanta Bergamo - Juventus Turyn 0:2 (0:1)
0:1 - Barzagli 24'
0:2 - Lemina 86'

Atalanta: Sportiello - Toloi, Masiello, Paletta - Conti (54' D'Alessandro), Kurtić, de Roon, Cigarini (76' Diamanti), Drame - Monachello (66' Raimondi), Borriello.

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Barzagli, Evra - Khedira (68' Lemina), Marchisio, Pogba - Pereyra (81' Sandro) - Mandzukić, Dybala (88' Morata).

US Sassuolo - AC Milan 2:0 (1:0)
1:0 - Duncan 27'
2:0 - Sansone 71'

Czerwona kartka: Defrel /76' za drugą żółtą/ (Sassuolo).