Łukasz Teodorczyk trafił dla Dynama Kijów! Trzeci gol Polaka w sezonie

Łukasz Teodorczyk utrzymuje miejsce w podstawowym składzie Dynama Kijów i nie zawodzi oczekiwań trenera Serhija Rebrowa. W piątek strzelił gola Karpatom Lwów w wygranym 2:1 meczu 18. kolejki ligi ukraińskiej.

Konrad Kostorz
AFP / Genya Savilov

Łukasz Teodorczyk przeciwko Manchesterowi City (1:3) rozegrał 45 minut, a z Dnipro Dniepropietrowsk (2:0) wystąpił w pełnym wymiarze czasowym. Gola nie zdobył, jednak nie stracił miejsca w podstawowym składzie i przeciwko Karpatom posłał piłkę do siatki. To jego trzecie trafienie w sezonie - wcześniej pokonał bramkarza Metalurga Zaporoże (6:0) i Obołoń-Browar Kijów (5:0).

Dynamo nieoczekiwanie przegrywało do przerwy w spotkaniu z plasującymi się w środku tabeli Karpatami, ale za sprawą goli "Teo" oraz Andrija Jarmolenki z nawiązką odrobiło straty. Reprezentant Polski w 55. minucie sfinalizował akcję przeprowadzoną przez Ołeha Husiewa i Denisa Garmasza. Autor wyrównującego trafienia opuścił boisko w 78. minucie, zastąpiony przez 19-letniego napastnika Artiema Besedina.

Kijowianie już we wtorek rozegrają rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Man City, a następnie wrócą do walki o obronę tytułu. Na 8 kolejek przed końcem sezonu mają 3 punkty przewagi nad Szachtarem Donieck i jeden mecz rozegrany więcej, a pozostali konkurenci pozostają daleko w tyle.

Karpaty Lwów - Dynamo Kijów 1:2 (1:0)
1:0 - Chachua 27'
1:1 - Teodorczyk 55'
1:2 - Jarmolenko 64'

Źródło: TVP S.A.