Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Sepp Blatter zarabiał w FIFA bajońskie sumy!

Posada prezydenta FIFA dawała Seppowi Blatterowi ogromne zarobki! Teraz - po odejściu Szwajcara - dane finansowe ujrzały światło dzienne.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Sepp Blatter Newspix / Na zdjęciu: Sepp Blatter

Biorąc pod uwagę tylko 2015 rok, były sternik światowej centrali zainkasował 3,3 mln euro.

Wysokość zarobków Seppa Blattera została podana do publicznej wiadomości w związku z nowymi regulacjami w tej materii.

Jerome Valcke, który jeszcze niedawno pełnił funkcję sekretarza generalnego, także zarabiał bardzo duże sumy - grubo ponad 1 mln euro rocznie.

FIFA ogłosiła też, że za ubiegły rok zanotowała stratę przekraczającą 106 mln euro.

Zarówno Blatter, jak i Valcke nie pełnią już swoich funkcji. Szwajcara na stanowisku prezydenta zastąpił niedawno Gianni Infantino - dotychczasowy sekretarz generalny UEFA, znany przede wszystkim z przeprowadzania losowań europejskich pucharów.

Zobacz wideo: WP Euro Raport: Karol Linetty. Przez Euro do wielkiego świata

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
The Guardian
Komentarze (2):
 • Iwona Plewińska Zgłoś komentarz
  Mam na imię Iwona Plewińska i jestem Mamą siedmioletniego Michasia. Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc w ratowaniu życia mojego Synka. Dzięki testom przesiewowym już w
  Czytaj całość
  pierwszym miesiącu życia wykryto u niego Mukowiscydozę. Od tego momentu jest pod opieką lekarzy z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Mukowiscydoza jest nieuleczalną chorobą genetyczną, która powoduje powstawanie zmian w obrębie układu oddechowego i pokarmowego i w konsekwencji prowadzi do śmierci., Niestety, mimo wykonywanych trzy razy dziennie inhalacji i drenaży, zmiany w płucach Michałka pogłębiają się. Wydatki na leczenie z miesiąca na miesiąc wzrastają,. Teraz wynoszą one 800 - 1000 zł .miesięcznie. NFZ większości z nich nie refunduje. Zakup kosztownych leków oraz sprzętu do rehabilitacji znacznie przekracza moje możliwości finansowe.. Dlatego chwytam się każdego możliwego sposobu bo wierzę, że tak należy i tak trzeba.., Wszystko co mogę zrobić to przy pomocy leków i rehabilitacji nie dopuścić aby choroba niszczyła organizm mojego synka i wszystko co mogę uczynić to zabrać każdym sposobem fundusze na ten cel. Dlatego błagam Was bardzo o pomoc bo wierzę, że także i w Was jest nadzieja., Los Michasia jest także w Państwa rękach. Liczy się dla nas każde wsparcie i każdy dar serca. Wierzę, że na moim miejscu zrobilibyście Państwo dokładnie to samo czyli wszystko, by ratować życie najbliższej Państwu osoby. Będę Wam Wdzięczna za każdą okazaną pomoc… Nr konta: 95 1050 1979 1000 0092 2252 5892 ING BANK W tytule wpłaty proszę wpisać: „Dla Michała” Adres zamieszkania: 87-100 Toruń ul.Jana III Sobieskiego 35/22
  • x-men Zgłoś komentarz
   Takie tam drobniaki na waciki
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×