II liga: Premierowe i derbowe zwycięstwo Polonii Bytom

Piłkarze Polonii Bytom odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej II ligi i oddalili się od strefy spadkowej. Beniaminek wygrał na wyjeździe 1:0 z ROW 1964 Rybnik.

Polonia Bytom nie wygrała do piątku w rundzie wiosennej. Nie odstawała zdecydowanie od swoich przeciwników, ale brakowało jej skuteczności. Stąd porażki 0:1 z Olimpią Zambrów oraz GKS Tychy. Sytuacja zrobiła się nerwowa, ponieważ Gryf Wejherowo odrobił w tym czasie sześć punktów, a to drużyna z Pomorza otwiera strefę spadkową.

Beniaminek złapał oddech w Rybniku, gdzie tradycyjnie rozpoczęła się kolejka. Pierwsza połowa derbów Śląska była wyrównana, a najbliżej zdobycia gola był obrońca. Marek Krotofil główkował niecelnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Strzał obok słupka oddał również Kamil Spratek i tak oto drużyny zabrały remis 0:0 na przerwę.

52. minuta była przełomowa. Polonia zdobyła prowadzenie dzięki potężnemu strzałowi Aleksandra Januszkiewicza. Od tego momentu mogła pilnować zaliczki. Oddała inicjatywę, ale broniła się skutecznie. W doliczonym czasie bytomianie mieli szczęście, kiedy Sebastian Siwek spudłował z kilku metrów.

Skromne zwycięstwo pozwala Polonii oddalić się od strefy spadkowej. U gospodarzy rozczarowanie. To dopiero pierwsza porażka po przygotowaniach, ale kiedy tydzień temu drużyna zaprezentowała się pozytywnie na tle Kotwicy, powiało optymizmem w Rybniku. Po przegranych derbach przewaga ROW 1964 nad regionalnym rywalem stopniała do dwóch oczek.

Dokończenie kolejki w sobotę. Najciekawiej zapowiada się starcie Stali Mielec z Rakowem Częstochowa.

ROW 1964 Rybnik - Polonia Bytom 0:1 (0:0)
0:1 - Aleksander Januszkiewicz 52'

ROW: Daniel Kajzer - Jan Janik, Marcin Grolik, Marek Krotofil, Dawid Gojny - Szymon Jary (68' Marek Gładkowski), Mariusz Muszalik - Kamil Spratek (59' Radosław Dzierbicki), Michał Płonka (76' Sebastian Siwek), Sebastian Musiolik - Gabriel Nowak.

Polonia: Adrian Olszewski - Wojciech Jurek, Mateusz Słodowy, Peter Janosik, Bartłomiej Setlak - Kamil Zalewski, Łukasz Rylukowski, Aleksander Januszkiewicz (62' Sebastian Pączko), Marcin Lachowski (85' Adrian Krysian), Dariusz Zapotoczny (87' Łukasz Zakrzewski) - Patryk Stefański (78' Wojciech Mróz).

Żółte kartki: Janik (ROW) oraz Stefański, Lachowski, Mróz (Polonia).

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Polonia Bytom utrzyma się w II lidze?