Anglia: 67 minut Saganowskiego

67 minut w barwach Southampton zagrał w sobotnie popołudnie w 35. kolejce The Championship Marek Saganowski. Święci po raz kolejny nie wygrali, a zaledwie zremisowali z Ipswich Town 1:1. Na pierwszą pozycję awansował beniaminek ligi - Bristol City.

Bartosz Zimkowski

Marek Saganowski spotkanie z Ipswich Town, które cały czas walczy o grę w barażach o Premiership rozpoczął w pierwszej "jedenastce". W ataku wystąpił razem ze Sternem Johnem, który w 51. minucie otworzył wynik spotkania. Jednak Święci grający przed własną publicznością tylko pięć minut cieszyli się z prowadzenia, gdyż Kelvina Daviesa pokonał David Norris. Saganowski opuścił boisko w 67. minucie i po raz kolejny nie zdołał przerwać fatalnej serii bez zdobyczy bramkowej. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1, który tak naprawdę nie zadowolił żadnej ze stron. Southampton nad strefą spadkową ma już tylko cztery punkty przewagi.

Na pierwsze miejsce awansował beniaminek Bristol City. Nikt przed sezonem nie spodziewał się, że pierwszego marca zespół ten będzie liderem. W sobotę Bristol pokonało na własnym stadionie Hull City 2:1 i ma dwa punkty przewagi nad Stoke City. The Potters jednak w niedzielę na Loftus Road zmierzą się z Quenns Park Rangers i w razie zwycięstwa wrócą na fotel lidera. Na trzeciej lokacie plasuje się Watford. Szerszenie dwukrotnie prowadziły na wyjeździe z Burnley, lecz ostatecznie zremisowały 2:2. Bardzo dobre zawody wśród gospodarzy rozegrał Robbie Blake. Piłkarz ten na boisku pojawił się w 73. minucie, a już 120 sekund później wpisał się na listę strzelców. Tuż przed zakończeniem meczu zdobył drugiego gola ustalając wynik spotkania na 2:2.

Wreszcie obudziło się West Bromwich Albion. The Baggies po kilku słabszych meczach pokonali na swoim stadionie walczące o grę w barażach o Premiership Plymouth Argyle 3:0. Po tym zwycięstwie The Baggies nadal zajmują czwarte miejsce w lidze i mają trzy punkty przewagi nad kolejnym zespołem - Charltonem Athletic. The Addicks też wygrali pokonując na wyjeździe Sheffield United 2:0.

Ważne zwycięstwo odniósł zespół Scunthorpe United, który zajmował przed tą kolejką ostatnie miejsce. The Iron pokonali Coventry City 2:1 i tracą już tylko dwa punkty do bezpiecznej strefy. Otwiera ją Preston North End. Zespół z Deepdale bez kontuzjowanego Grzegorza Szamotulskiego przegrał 0:1 z Crystal Palace.