Polacy w Alpha Ethniki: Czyste konto Kowalewskiego, debiut ligowy Wawrzyniaka

W sobotę oraz niedzielę odbyła się w Grecji 21. seria spotkań miejscowej ekstraklasy. W tej kolejce czyste konto zachował Wojciech Kowalewski, którego Iraklis odniósł zwycięstwo na wyjeździe. Debiut ligowy w szeregach Panathinaikosu Ateny zaliczył Jakub Wawrzyniak.

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - jego klub zmierzył się przed własną publicznością z Levadiakosem. Były zawodnik Pogoni Szczecin rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Pojawił się on na murawie w 75. minucie, kiedy to zastąpił Mauro Poy'a. W 80. minucie Grzelak oddał strzał na bramkę rywali, ale golkiper Srđan Blažić zdołał złapać piłkę. Gospodarze odnieśli zwycięstwo w stosunku 4:0.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - drużyna polskiego golkipera zagrała na wyjeździe z Ergotelisem. Nasz rodak wystąpił w całym meczu. W 45. minucie spotkania jeden z defensorów Iraklisu starał się podać piłkę Kowalewskiemu. Mogło się to źle skończyć dla gości, gdyż na błąd czyhał Vasilios Koutsianikoulis. Jednak drużyna z Salonik nie przypłaciła tego utratą gola. W 86. minucie były bramkarz Korony Kielce otrzymał żółtą kartkę. Jego klub odniósł skromne zwycięstwo 1:0.

Paweł Linka (Skoda Xanthi) - nasz rodak nie wystąpił w pojedynku przeciwko Levadiakosowi (4:0).

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - zespół Polaka zagrał na wyjeździe z Thrasivoulosem Filis. Nasz rodak wystąpił w całym spotkaniu. Jego klub wygrał 2:1.

Piotr Piechniak (Levadiakos) - zespół naszego rodaka zmierzył się na wyjeździe ze Skodą Xanthi. Były pomocnik Polonii Warszawa wybiegł w podstawowym składzie gości. W 80. minucie na murawie zastąpił go Stilianos Vasiliou. Przyjezdni doznali wysokiej porażki w stosunku 0:4.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski defensor nie wystąpił w wyjazdowym meczu przeciwko Panathinaikosowi Ateny. Nasz rodak leczy obecnie uraz. W niedzielę jego drużyna przegrała w stolicy kraju w stosunku 0:3.

Jakub Wawrzyniak (Panathinaikos Ateny) - obrońca reprezentacji Polski wystąpił w swoim pierwszym meczu ligowym, przeciwko PAOK-owi Saloniki. Były zawodnik Legii Warszawa zagrał całe spotkanie. W 62. minucie został on ukarany żółtą kartką. Niedługo potem polski defensor nie był w stanie powstrzymać Zlatana Muslimovicia. Jednak na szczęście dla Wawrzyniaka świetną interwencją popisał się golkiper Panathinaikosu. Gospodarze odnieśli zwycięstwo 3:0.

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - zespół napastnika zmierzył się przed własną publicznością z Panioniosem Ateny. Polak pojawił się na boisku w 77. minucie za Toniego Calvo. W 85. minucie nasz rodak znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości, ale nie zdołał go pokonać. Zespół z Salonik odniósł skromne zwycięstwo w stosunku 1:0.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - defensor reprezentacji Polski zagrał cały mecz wyjazdowy przeciwko Panthrakikosowi Komotini.W 32. minucie meczu gospodarze wykonywali rzut rożny. Do dośrodkowania z lewej strony dopadł Christos Charalampous, który zdecydował się na uderzenie głową. Jednak Żewłakow wybił futbolówkę niemal z linii bramkowej. Klub z Pireusu na boisku rywala odniósł zwycięstwo 2:0.

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się u siebie z AEK-iem Ateny. Były piłkarz Wisły Kraków pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy i zagrał w całym meczu. W 32. minucie Żurawski dopadł do centry z lewego skrzydła i zdecydował się na strzał. Jednak stołeczny golkiper popisał się świetną obroną nogami. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.