Ostatni sprawdzian przed powołaniami na Euro, szansa dla dublerów - Polska gra we Wrocławiu z Finlandią

Czas na drugi w 2016 roku towarzyski sprawdzian reprezentacji Polski. Po zwycięstwie w Poznaniu z Serbią Biało-Czerwoni przenieśli się do Wrocławia, gdzie w Wielką Sobotę ich rywalem będzie Finlandia.

Szymon Mierzyński
PAP / Jakub Kaczmarczyk

Artur Boruc, Przemysław Tytoń, Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Jakub Wawrzyniak, Paweł Wszołek, Filip Starzyński - to zawodnicy, którzy nie zagrali w pierwszym sparingu i czekają na swoją szansę.

Część wątpliwości rozwiał już Adam Nawałka. Wiemy kto stanie między słupkami. - Wcześniej rozmawiałem ze wszystkimi bramkarzami. Wszyscy dostaną szansę gry po 45 minut. Takie były plany i tego się trzymamy. Jako pierwszy wyjdzie Artur Boruc, drugą połowę będzie grał Przemysław Tytoń - poinformował selekcjoner.

To już i tak sporo z ust Nawałki, bo szkoleniowiec nie słynie raczej z ujawniania decyzji kadrowych. O skład na potyczkę z Finlandią był zresztą pytany już po meczu w Poznaniu i wtedy oznajmił krótko, że wszyscy poznają go 75 minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Poza golkiperami selekcjonerowi pozostanie jeszcze pięciu graczy, którzy nie wystąpili w stolicy Wielkopolski. Prawdopodobnie w sobotę zobaczymy ich na boisku. Małe kłopoty alergiczne miał wprawdzie ostatnio Lewczuk, ale one nie powinny go wykluczyć z gry.

Zmiany w składzie są wskazane, zwłaszcza że kadra wciąż nie sprawia wrażenia w pełni gotowej do występów na Euro 2016. Ostatnia konfrontacja z Serbią - choć wygrana 1:0 - w drugiej połowie nie zachwyciła obserwatorów i selekcjoner będzie zapewne testował kolejne warianty taktyczne. Mówił o tym zresztą już na początku zgrupowania.

Nie słabnie zainteresowanie meczami reprezentacji Polski. Środowy pojedynek w Poznaniu oglądało z trybun 38 271 osób. We Wrocławiu frekwencja będzie jeszcze wyższa, bo nabywców znalazło ponad 40 tys. kart wstępu (komplet).

Przewidywany skład reprezentacji Polski: Artur Boruc - Artur Jędrzejczyk, Kamil Glik, Michał Pazdan, Jakub Wawrzyniak, Paweł Wszołek, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Jakub Błaszczykowski, Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Sędzia: Hiroyuki Kimura (Japonia).