Olimpia - Chrobry: Celny cios w końcówce

Olimpia Grudziądz do przerwy przegrywała z Chrobrym Głogów 0:1. Po zmianie stron gospodarze zdobyli dwa gole i sięgnęli po cenne trzy punkty.

Michał Piegza
Norbert Barczyk/ Press Focus / Newspixpl / Norbert Barczyk/ Press Focus / Newspix.pl

We wiosennych meczach obydwa zespoły nie doznały jeszcze porażki. Olimpia chcąc zwiększyć swoje szanse na utrzymanie się w I lidze musiała wygrać pojedynek. Od początku przewagę wywalczyli gospodarze, a osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników zawodnicy Chrobrego nie potrafili odpowiedzieć Olimpii groźną akcją. Przewaga gospodarzy również nie przynosiła efektów w postaci sytuacji podbramkowych. Groźniej było dopiero w 30. minucie, kiedy strzał Adama Banasiaka minął bramkę.

Przyjezdni przetrwali ataki gospodarzy i w 38. minucie wyprowadzili zabójczą kontrę. Piłkę początkowo prowadził Łukasz Szczepaniak, który dograł do Macieja Górskiego. Po chwili futbolówka ponownie znalazła się pod nogami Szczepaniaka, a ten skierował ją do bramki!

Chwilę po przerwie goście mogli podwyższyć prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam Górski nie potrafił pokonać Bartosza Fabiniaka. W 63. minucie Olimpia wyrównała. Sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu na Dariuszu Kłusie. "Jedenastkę" wykorzystał Marcin Kaczmarek.

Po doprowadzeniu do remisu Olimpia mocniej zaatakowała, jednak zawodnicy Chrobrego szczęśliwie się bronili. Gospodarze stworzyli sobie kilka dobrych okazji, ale grali nieskutecznie. M.in. kwadrans przed końcem Nildo w sytuacji sam na sam uderzył Karola Szymańskiego.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, gospodarze zadali decydujący cios. Po dośrodkowaniu Damiana Ciechanowskiego swojego drugiego gola w spotkaniu zdobył Kaczmarek. Chrobry nie miał już czasu na skuteczną odpowiedź.

Olimpia Grudziądz - Chrobry Głogów 2:1 (0:1)
0:1 - Szczepaniak 38'
1:1 - Kaczmarek (k.) 63'
2:1 - Kaczmarek 86'

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak - Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Mariusz Malec, Adam Banasiak (71' Patryk Skórecki) - Marcin Kaczmarek, Dariusz Kłus, Jakub Szarpak (62' Marcin Smoliński), Sebastian Bartlewski (83' Oskar Trzepacz), Piotr Darmochwał - Nildo.

Chrobry Głogów: Karol Szymański - Robert Pisarczuk (88' Paweł Wojciechowski), Mateusz Długołęcki, Gracjan Horoszkiewicz, Adam Samiec - Bartosz Machaj (71' Dominik Kościelniak), Mateusz Machaj, Szymon Drewniak, Łukasz Szczepaniak, Marcel Gąsior (75' Patryk Malinowski) - Maciej Górski.

Żółte kartki: Kaczmarek (Olimpia) oraz Pisarczuk, Szczepaniak (Chrobry).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).