Na Pasach jest niebezpiecznie

Cracovia po raz czwarty w tym sezonie pokonała Jagiellonię Białystok. Kibice byli świadkami nędznego widowiska, w którym lepiej odnalazła się Cracovia i wygrała 2:0 (1:0). Bramki dla Pasów zdobyli Kamil Witkowski oraz Dariusz Pawlusiński.

Tomasz Kozioł

Spotkanie rozgrywane było w fatalnych warunkach atmosferycznych. Przy rzęsiście padającym deszczu oraz mocnym wietrze. Pogoda wpłynęła także na poziom spotkania. Gdyby nie duża ilość kibiców na trybunach i oprawa godna Orange Ekstraklasy, to bezstronna osoba mogłaby powiedzieć, że te drużyny walczą o utrzymanie, ale nie w pierwszej lidze, tylko w trzeciej.

O pierwszej części gry można by powiedzieć, że się odbyła. Warte odnotowania były tylko uderzenia z dystansu Przemysława Kuliga, które minimalnie mijały bramkę strzeżoną przez Grzegorza Sandomierskiego. Tuż nad poprzeczką uderzał także Vuk Sotirović, który dostał znakomite podanie z prawego skrzydła od Michała Renusza.

W drugiej połowie było nieco ciekawiej niż w pierwszej. Jagiellonia zaczęła odważniej atakować, ale bramkę zdobyła Cracovia. Kamil Witkowski płaskim strzałem z dwudziestu metrów pokonał debiutującego w ekstraklasie Sandomierskiego. - Dostałem piłkę w krótki róg. Byłem zasłonięty przez Radka Kałużnego. Gdybym był inaczej ustawiony myślę, że obroniłbym ten strzał. Z debiutu jestem zadowolony, ale nie do końca, ponieważ przegraliśmy. Kilka razy źle wybijałem piłkę nogą, ale myślę, że ogólnie nie zagrałem źle - stwierdził Sandomierski.

W 81. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Dariusz Jarecki. W piłkę nieczysto trafił Marek Wasiluk, a była to jedna z lepszych sytuacji w tym spotkaniu. Trzy minuty później Sotirović był bliski wyrównania, lecz jego uderzenie głową przeszło tuż obok słupka. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem Cracovii, w polu karnym Tomasza Moskałę sfaulował Wasiluk, a sędzia Artur Radziszewski wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Dariusz Pawlusiński.

Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków 0:2 (0:0)
0:1 - Witkowski 58'
0:2 - Pawlusiński (k.) 90'

Jagiellonia Białystok: Sandomierski - Napierała, Kałużny, Wasiluk, Jarecki, Renusz, Falkowski, Bruno (75' Truszkowski), Sokołowski (69' Niedziela), Sobociński (59' Kwiek), Sotirović.

Cracovia Kraków: Cabaj - Kulig, Polczak, Tupalski, Radwański, Majoros (69' Pawlusiński), Kłus, Baran, Nowak, Witkowski (62' Moskała), Dudzic (79' Kostrubała).

Żółta kartka: Sobociński (Jagiellonia).

Sędzia: Artur Radziszewski (Warszawa).

Widzów: 8.000. (gości: 136).

Najlepszy piłkarz Jagiellonii: Grzegorz Sandomierski.
Najlepszy piłkarz Cracovii: Kamil Witkowski.