Tajlandia: Wymarzony debiut Łukasza Gikiewicza

Łukasz Gikiewicz z przytupem zadebiutował w barwach Ratchaburi FC. W 5. kolejce tajskiej ekstraklasy jego zespół rozbił BEC Tero Sasana FC (4:0), a jedną z bramek zdobył właśnie Polak.

Maciej Kmita
Łukasz Gikiewicz East News / Na zdjęciu: Łukasz Gikiewicz

Łukasz Gikiewicz jest zawodnikiem Ratchaburi od 5 lutego, ale ze względów formalnych dopiero teraz mógł zadebiutować w barwach tego klubu. 29-latek znalazł się w wyjściowym składzie swojej ekipy i najpierw w 15. minucie po jego zagraniu samobójczego gola strzelił znany z gry w Cracovii Sreten Sretenović, a w 34. minucie już sam Gikiewicz trafił do siatki rywali.

Po pięciu meczach Ratchaburi ma na koncie 9 punktów i zajmuje 4. miejsce w tabeli tajskiej ekstraklasy. Trenerem zespołu Polaka jest Jose Rojo Martin, który w sezonie 2013/2014 prowadził Koronę Kielce.

Ratchaburi to już szósty klub Gikiewicza, odkąd w 2012 roku opuścił on Polskę. Od tego czasu grał w Omonii Nikozja, Tobole Kostanaj, AEL-u Limassol, Lewskim Sofia i Al-Wehdzie Mekka.

BEC Tero Sasana FC - Ratchaburi FC 0:4 (0:3)
0:1 - Heberty 3'
0:2 - Sretenović (sam.) 15'
0:3 - Łukasz Gikiewicz 34'
0:4 - Adisak Srikampang 55'

Źródło:TVP S.A.