Rzadki wyczyn Eintrachtu mimo porażki. Orły w dwumeczu z Bayernem straciły tylko jednego gola!

Bayern Monachium wymęczył zwycięstwo nad Eintrachtem Frankfurt 1:0 w meczu 28. kolejki Bundesligi. W rundzie jesiennej pojedynek tych zespołów zakończył się bezbramkowym remisem.

Konrad Kostorz
Christian Klein/dpa/PAP / Christian Klein/dpa/PAP

Na przestrzeni ponad pięciu i pół sezonu tylko w sześciu ligowych dwumeczach przeciwnicy Bayernu Monachium dali sobie wbić mniej niż dwa gole. Dwukrotnie dokonała tego w drodze po mistrzostwo Niemiec Borussia Dortmund, a identyczny wynik zdołała osiągnąć Borussia Moenchengladbach, która często potrafi napsuć krwi Bawarczykom.

Wreszcie w sezonie 2014/2015 Bayer Leverkusen skorzystał z tego, że podopieczni Pepa Guardioli zagrali na BayArena w mocno rezerwowym składzie i zachował czyste konto.

Fakt, że Eintracht Frankfurt dał sobie wbić tylko jedną bramkę, to spore zaskoczenie. Orły zajmują bowiem pozycję spadkową i zazwyczaj nie mają tak szczelnej formacji obronnej, również Lukas Hradecky nie jest zaliczany do ścisłej czołówki najlepszych bramkarzy Bundesligi.

Przypomnijmy, że w ciągu 180 minut rywalizacji Bayernu z Eintrachtem tylko Franck Ribery w 20. minucie drugiego pojedynku zmusił do kapitulacji fińskiego bramkarza. Francuz pokonał go efektownym strzałem z powietrza.

Dwumecze Bayernu w Bundeslidze od początku sezonu 2010/2011, w których rywale tracili co najwyżej jednego gola: