Ligue 1: Podrażniony Zlatan Ibrahimović strzelił hat-tricka Nice

Piłkarze Paris Saint-Germain wrócili na zwycięski szlak w lidze francuskiej. Pokonali 4:1 OGC Nice, a pierwszoplanową postacią meczu był Zlatan Ibrahimović, który zdobył trzy gole.

PAP / PAP/EPA/YOAN VALAT

Zlatan Ibrahimović wyszedł na boisko naładowany energią i było widać, że ma ochotę na gole i zrehabilitowanie się za porażkę przed przerwą reprezentacyjną. Mistrz Francji został podrażniony w swojej twierdzy przez AS Monaco. Pierwszy efekt starań Ibrahimovicia był w 15. minucie, kiedy wyskoczył za linię obrońców i huknął pod poprzeczkę na 1:0.

Szwed rozpoczął festiwal efektownych goli. W 18. minucie Hatem Ben Arfa kopnął piłkę celnie sprzed pola karnego i OGC Nice cieszyło się z wyrównania. Próbowało pójść za ciosem, ale tylko poirytowało faworyta.

Paris Saint-Germain prowadziło do przerwy 2:1, a następnego gola zdobył Zlatan Ibrahimović. Tym razem strzelił atomowo w okienko Yoana Cardinala z rzutu wolnego. Tuż po powrocie z szatni David Luiz udał się pod bramkę przeciwnika przy okazji rzutu rożnego i uderzeniem głową zmienił wynik na 3:1.

Po tym golu paryżanie mogli kontrolować wydarzenia i poza jednym momentem zawahania nie pozwolili na odpowiedź OGC Nice. Na koniec przypomniał o sobie Ibrahimović, który skompletował hat-tricka. Płaskie uderzenie po składnym rozegraniu i zrobiło się 4:1.

Paris Saint-Germain odkupiło winy w oczach swoich kibiców. Zlatan Ibrahimović i spółka są zdecydowanym liderem Ligue 1. OGC Nice nie zapunktowało, a to dobra wiadomość dla klubu Kamila Grosickiego. Oba rywalizują o miejsce w europejskich pucharach.

Paris Saint-Germain - OGC Nice 4:1 (2:1)
1:0 - Zlatan Ibrahimović 15'
1:1 - Hatem Ben Arfa 18'
2:1 - Zlatan Ibrahimović 34'
3:1 - David Luiz 48'
4:1 - Zlatan Ibrahimović 82'

PSG: Kevin Trapp - Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Adrien Rabiot, Thiago Motta (67' Benjamin Stambouli), Blaise Matuidi - Lucas Moura (81' Christopher Nkunku), Zlatan Ibrahimović, Hervin Ongenda (69' Edinson Cavani).

Nice: Yoan Cardinale - Ricardo Pereira, Paul Baysse (90' Jean-Stephan Raheriharimanana), Maxime Le Marchand, Niklas Hult - Vincent Koziello (64' Wallyson Mallmann), Nampalys Mendy, Jean-Michael Seri - Alassane Plea (65' Franck Honorat), Hatem Ben Arfa, Valere Germain.