Włoskie media: Wojciech Szczęsny najsłabszym ogniwem Romy w derbach

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALESSANDRO DI MEO
PAP/EPA / ALESSANDRO DI MEO

Włoskie media zgodnie uznały, że spośród wszystkich piłkarzy AS Roma, którzy zagrali w podstawowym składzie przeciwko Lazio Rzym, najsłabiej spisał się Wojciech Szczęsny.

W tym artykule dowiesz się o:

AS Roma wygrała wysoko, ale jej zwycięstwo w drugiej połowie wcale nie było przesądzone. Kiedy w 75. minucie Marco Parolo wykorzystał błąd Wojciecha Szczęsnego i trafił na 1:2, podopieczni Stefano Piolego zaczęli śmiało atakować i przy odrobinie szczęścia doprowadziliby do wyrównania.

Szczęsny za pomyłkę we wspomnianej akcji (wyszedł do dośrodkowania, nie złapał piłki i Parolo strzelał na pustą bramkę) zapłacił niskimi ocenami. Portal laroma24.it ocenił go na "6", serwisy forzaroma.info i tuttomercatoweb.com przyznały mu "5,5" (skala 1-10), z kolei od giallorossi.net otrzymał "5".

Nie pominięto, że Szczęsny instynktowną interwencją po wcześniejszym strzale Parolo sprawił, że piłka wylądowała nie w siatce, a na poprzeczce, ale pomyłka z 75. minuty przeważyła. Poza tym kadrowicz Adama Nawałki nudził się i musiał interweniować tylko po dośrodkowaniach. Raz, po strzale Wesleya Hoedta, przed stratą bramki uratował go słupek.

Pozostali zawodnicy Romy zebrali bardzo wysokie recenzje. Najwięcej pochwał otrzymali Radja Nainggolan, Alessandro Florenzi i Diego Perotti. Bez zarzutu spisał się też duet środkowych obrońców Kostas Manolas - Antonio Ruediger.

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.