Serie A: Sensacyjne zwycięstwo Torino w Mediolanie, Inter kończył mecz w dziewiątkę

Torino FC, które w dziesięciu poprzednich kolejkach Serie A odniosło tylko jedno zwycięstwo, niespodziewanie pokonało na wyjeździe Inter Mediolan. Wśród zwycięzców nie wystąpił pauzujący za kartki Kamil Glik.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO

Byki nieźle weszły w spotkanie, ale szybko spuściły z tonu po pierwszej połowie zasłużenie prowadził Inter. Bramkę dla Nerazzurrich zdobył z rzutu karnego Mauro Icardi po uprzednim zagraniu ręką Emiliano Morettiego. Nic nie zwiastowało ogromnych emocji i niespodziewanego zwrotu akcji po zmianie stron.

W 52. minucie sygnał ostrzegawczy wysłał Interowi Andrea Belotti, który przegrał pojedynek z Samirem Handanoviciem. Po chwili Torino doprowadziło do wyrównania - Cristian Molinaro przeprowadził składną akcję z Maxim Lopezem, wpadł w pole karne i nie miał problemów z ulokowaniem piłki w siatce.

Prawdziwe problemy Interu zaczęły się od drugiej żółtej kartki dla Joao Mirandy. Turyńczycy zaczęli grać jeszcze odważniej i stopniowo przesuwali ciężar gry, choć miejscowi też mieli szanse - uderzenie Icardiego w świetnym stylu obronił Daniele Padelli.

W 72. minucie Yuto Nagatomo zahaczył w polu karnym Belottiego, który wychodził na czystą pozycję. Włoch upadł, a sędzia wskazał na "wapno" i usunął Japończyka z boiska. Poszkodowany nie pomylił się z 11 metrów i zapewnił swojej drużynie 3 punkty. Podwójnie osłabiony Inter nie był już w stanie odpowiedzieć.

Zespół Roberto Manciniego nie wykorzystał potknięcia Fiorentiny (1:1 z Sampdorią) i w tabeli zajmuje nadal 5. pozycję. Do trzeciej Romy Inter traci już 8 punktów. Sytuacja Torino raczej w tym sezonie się już nie zmieni - drużyna nie jest zagrożona spadkiem i nie ma realnych szans na europejskie puchary.

Inter Mediolan - Torino FC 1:2 (1:0)
1:0 - Icardi (k.) 17'
1:1 - Molinaro 55'
1:2 - Belotti (k.) 73'

Inter: Handanović - Santon (83' Eder), Miranda, Jesus, Nagatomo - Brozović, Medel - Ljajić (59' Murillo), Palacio, Perisić - Icardi (71' Biabiany).

Torino: Padelli - Bovo, Jansson, Moretti - Peres, Benassi (79' Farnerud), Vives (67' Gazzi), Obi (56' Baselli), Molinaro - Lopez, Belotti.

Czerwona kartka: Miranda /57' za drugą żółtą/, Nagatomo /72'/ (Inter).

Żółte kartki: Miranda, Medel (Inter) oraz Moretti, Vives, Peres, Molinaro, Belotti (Torino)