Serie A: Błaszczykowski wrócił do gry, Cionek zadebiutował w Palermo, Milan znów zawiódł

Jakub Błaszczykowski po spędzeniu siedmiu kolejnych spotkań ligowych Fiorentiny na ławce rezerwowych wystąpił przeciwko Sampdorii Genua (1:1). Oficjalny debiut w US Palermo i Serie A zaliczył Thiago Cionek (1:3 z Chievo Werona).

Konrad Kostorz
Brazylijczyk z polskim paszportem od czasu styczniowego transferu siedział wyłącznie na ławce rezerwowych. Podczas przerwy reprezentacyjnej zaimponował jednak trenerowi Palermo i ten postawił na niego w Weronie zamiast dotychczasowego pierwszego wyboru Giancarlo Gonzaleza.

Z Thiago Cionkiem w składzie (rozegrał 90 minut) Sycylijczycy nie sprostali dobrze dysponowanemu w tym sezonie Chievo. Efektownego gola z wolnego strzelił Valter Birsa, a przy pozostałych dwóch golach obrońcy Palermo nieco pogubili się we własnym polu karnym. Na szczęście dla zespołu Cionka w tej kolejce poległy też Carpi FC i Frosinone Calcio, więc szanse na utrzymanie nadal są niemałe.

Paulo Sousa w przededniu meczu zapowiadał, że tym razem da szansę Jakubowi Błaszczykowskiemu, który w jego ocenie poprawił formę, a pomógł mu w tym udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski. Portugalczyk słowa dotrzymał i "Kuba" pojawił się na boisku w 70. minucie za Tino Costę. 30-latek może mówić o pechu, że nie strzelił gola, gdyż w doliczonym czasie gry popisał się skuteczną dobitką strzału Matiasa Vecino, jednak znajdował się na ofsajdzie, co dostrzegli sędziowie.

Fiorentina w końcówce grała z przewagą jednego zawodnika i miała dogodne warunku do pokonania drużyny swojego byłego trenera Vincenzo Montelli, ale ostatecznie przedłużyła serię spotkań bez ligowego zwycięstwa do pięciu. Trzecia w tabeli AS Roma wyprzedza Fiołki już o 7 punktów, więc Liga Mistrzów "odjeżdża" ekipie z Florencji.

Czwarty raz z rzędu nie wygrał Milan. Rossoneri udanie rozpoczęli pojedynek w Bergamo, ale później dali sobie wbić dwa gole. Efektowne trafienie zaliczył Mauricio Pinilla, który pokonał Gianluigiego Donnarummę z przewrotki. Ekipa Sinisy Mihajlovicia w tabeli ma już tylko punkt przewagi nad US Sassuolo i w konsekwencji grozi jej brak awansu do europejskich pucharów.

Atalanta Bergamo - AC Milan 2:1 (1:1)
0:1 - Adriano (k.) 4'
1:1 - Pinilla 44'
2:1 - Gomez 62'

Chievo Werona - US Palermo 3:1 (1:1)
1:0 - Cacciatore 6'
1:1 - Gilardino 28'
2:1 - N. Rigoni 53'