LM: Cztery gole w Paryżu. Man City postawił się PSG

Faworyzowane Paris Saint Germain nie było w stanie pokonać przed własną publicznością Manchesteru City w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. The Citizens wywalczyli cenny remis 2:2.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO

Jeszcze przed upływem 20 sekundy za faul żółtą kartkę otrzymał David Luiz i dla Brazylijczyka oznaczało to, że nie zagra w rewanżu na Etihad Stadium.

W siódmej minucie miała miejsce kontrowersyjna sytuacja. Blaise Matuidi upadł w polu karnym gości po starciu z Eliaquimem Mangalą i wydaje się, że sędzia mógł wskazać na "wapno", a to oznaczałoby również czerwoną kartkę dla zawodnika Man City.

Pięć minut później arbiter nie miał już wątpliwości, gdy David Luiz upadł w "szesnastce" The Citizens. Jak pokazały telewizyjne powtórki, Brazylijczyk włożył swoją nogę w nogę Bacary'ego Sagny i nie można było jednoznacznie stwierdzić, czy gospodarzom faktycznie należał się rzut karny.

Do futbolówki podszedł Zlatan Ibrahimović i jego intencje wyczuł Joe Hart. Reprezentant Anglii zdołał wybić piłkę i był w tym momencie bohaterem gości. 34-letni Szwed kilka minut później otrzymał kapitalne podanie od Thiago Motty i mając przed sobą tylko Harta uderzył wysoko nad poprzeczką.

Osiem minut przed przerwą PSG straciło piłkę w środkowej strefie boiska i Fernandinho wyszedł z kontrą. Kątem oka dostrzegł Kevina De Bruyne'a, który z prawej strony pola karnego uderzył tak, że Kevin Trapp nie sięgnął futbolówki i Man City objął prowadzenie.

Mistrzowie Francji na przerwę schodzili jednak z wynikiem 1:1, ponieważ w 41. minucie okropny błąd popełnił Fernando. Brazylijczyk otrzymał podanie od Harta, ale tak długo zbierał się do podania, że gdy już to zrobił, to piłkę przyblokował Ibrahimović i ta wpadła do siatki gości.

Po zmianie stron PSG znów dominowało i dopięło swego. Po rzucie rożnym strzał z sześciu metrów oddał Cavani i Joe Hart wybił piłkę przed siebie, a tutaj był już Adrien Rabiot, który nie spudłował w doskonałej okazji. 2:1 dla paryżan i Man City był w trudniejszej pozycji.

Tymczasem goście zdołali doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu Sagny Serge Aurier oraz Thiago Silva nie potrafili wybić piłki i tę z pięciu metrów do siatki PSG wpakował Fernandinho. Do asysty dorzucił więc bramkę.

Gospodarze po tym golu zupełnie stracili rytm gry, a The Citizens próbowali jeszcze raz wyjść na prowadzenie, ale ostatecznie mecz  zakończył się remisem 2:2. Rewanż odbędzie się w następny wtorek na Etihad Stadium.

Paris Saint Germain - Manchester City 2:2 (1:1)
0:1 - Kevin De Bruyne 37'
1:1 - Zlatan Ibrahimović 41'
2:1 - Adrien Rabiot 59'
2:2 - Fernandinho 72'

PSG: Kevin Trapp - Serge Aurier (78' Gregory van der Wiel), Thiago Silva, David Luiz, Maxwell, Adrien Rabiot (78', Lucas Moura), Thiago Motta, Blaise Matuidi, Angel di Maria, Edison Cavani, Zlatan Ibrahimović.

Man City: Joe Hart - Bacary Sagna, Nicolas Otamendi, Eliaquim Mangala, Gael Clichy, Fernandinho, Fernando, Jesus Navas, David Silva (88' Wilfried Bony), Kevin De Bruyne (77' Fabian Delph), Sergio Aguero (90+3' Aleksandar Kolarov).

Żółte kartki: David Luiz, Blaise Matuidi (PSG) oraz Gael Clichy, Fernando, Eliaquim Mangala, Jesus Navas (Man City).