Powrót Wayne'a Rooneya

Fani reprezentacji Anglii oraz Manchesteru United mogą odetchnąć z ulgą - Wayne Rooney wrócił na murawę. Na razie w meczu rezerw, ale już w weekend będzie dostępny dla Louisa van Gaala.

Bartosz Zimkowski
PETER POWELL / PETER POWELL

Ostatni raz Wayne Rooney na boisku pojawił się równo dwa miesiące temu w pojedynku z Sunderlandem. W poniedziałkowy wieczór zagrał od pierwszej minuty w meczu rezerw Manchesteru United z Middlesbrough. Spotkanie Czerwone Diabły zwyciężyły 1:0, a Rooney na murawie przebywał przez 61 minut.

Dla Louisa van Gaala powrót tego zawodnika to znakomita informacja. Rooney tylko w tym roku strzelił dziewięć goli w dwunastu spotkaniach. Teraz w ataku musiał występować 18-letni Marcus Rashford, ale w niektórych pojedynkach nie radził sobie. Przeciwko Tottenhamowi Hotspur już w przerwie został zmieniony.

W weekend Man Utd zagra z Aston Villą i całkiem możliwe, że już wtedy Rooney usiądzie przynajmniej na ławce rezerwowych.