LM: Komedia pomyłek sędziego Nicoli Rizzolego w meczu Atletico - Barcelona

Atletico Madryt pokonało Barcelonę 2:0 i awansowało do półfinału Ligi Mistrzów. O tym meczu długo jednak będzie się mówić głównie z powodu koszmarnych błędów sędziego Nicoli Rizzolego. Niektóre z jego pomyłek trudno wręcz wytłumaczyć.

Szymon Mierzyński
PAP

Najważniejsze kontrowersje miały miejsce w samej końcówce, ale gorąco zrobiło się już w 70. minucie, gdy Luis Suarez w bezpardonowej walce o piłkę uderzył łokciem Diego Godina, za co zdaniem wielu obserwatorów należała mu się czerwona kartka. Ostatecznie Urugwajczyk obejrzał tylko "żółtko".

Najbardziej zadziwiająca była jednak inna decyzja arbitra. W 87. minucie Andres Iniesta celowo - wyciągniętą ręką - zablokował w polu karnym podanie Filipe Luisa do będącego na czystej pozycji Antoine'a Griezmanna. Intencje zawodnika Barcy nie budziły wątpliwości, w tym zagraniu nie ma mowy o przypadku, tymczasem Nicola Rizzoli, choć wskazał na "wapno", pokazał winowajcy jedynie żółtą kartkę, a należało sięgnąć po czerwoną.

Ten błąd arbitra zrodził poniekąd kolejny, bo chwilę później Iniesta, którego już nie powinno być na boisku, oddał strzał sprzed pola karnego. Tuż za linią szesnastki ręką zatrzymał go Gabi, mimo to Rizzoli nie podyktował jedenastki, a tylko rzut wolny dla Blaugrany, po którym niecelnie uderzył Lionel Messi. To mógł być moment przełomowy, bo przy wyniku 0:2 goście potrzebowali jednego gola, by doprowadzić do dogrywki.

Źródło: TVP S.A.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Barcelona awansowałaby dalej, gdyby doszło do dogrywki?