Wisła - Rozwój: Kolejny krok Wisły Płock ku Ekstraklasie

Piłkarze Wisły Płock przełamali serię dwóch remisów. W piątkowy wieczór pokonali oni 1:0 (0:0) nieobliczalnego beniaminka, Rozwój Katowice.

Olga Krzysztofik

Płocczanie musieli obawiać się Rozwoju, znajdującego się w dolnej części zestawienia. Wisła była faworytem również jesiennego starcia obu ekip, a z Katowic wróciła z porażką 1:2. W tym roku Ślązacy są groźniejszym zespołem niż w poprzedniej rundzie.

Potwierdzili to już w 4. minucie, gdy bardzo groźny strzał oddał Tomasz Wróbel. Mimo to początek starcia nie był zbyt ciekawy, gdyż nie obfitował w wiele sytuacji bramkowych. Choć mecz toczył się w spokojnym tempie, to gospodarze mogli stracić gola w 20. minucie, lecz to oni szybciej odnaleźli się w zamieszaniu we własnym polu karnym.

Wisła odpowiedziała efektownymi akcjami. Najpierw Mikołaj Lebedyński oddał bardzo groźny strzał, a Rozwój uratował Wojciech Pawłowski, zaś w 31. minucie po uderzeniu Dimitara Iliewa piłka trafiła słupek.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a szybko po przerwie mógł paść gol dla Rozwoju. Adam Czerkas, który w tym roku jest w dobrej formie, wyszedł sam na sam z Sewerynem Kiełpinem, ale napastnikowi zabrakło zimnej krwi.

W 64. minucie przyjezdni sfaulowali Lebedyńskiego, a sędzia odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł Damian Piotrowski, który pewnie wykorzystał okazję i dał Wiśle prowadzenie. W ostatnich minutach Fabian Hiszpański mógł ustalić wynik na 2:0, ale trafił w słupek.

Dzięki pokonaniu Rozwoju płocczanie przerwali serię dwóch remisów i wrócili na ścieżkę zwycięstw, przybliżając się do awansu do Ekstraklasy. Do zakończenia rundy wiosennej pozostało osiem ligowych kolejek.

Wisła Płock - Rozwój Katowice 1:0 (0:0)
1:0 - Damian Piotrowski 64' (k.)

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Bartłomiej Sielewski, Przemysław Szymiński, Patryk Stępiński, Maksymilian Rogalski, Piotr Wlazło (75' Wojciech Łuczak), Damian Piotrowski (68' Fabian Hiszpański), Dimitar Iliew, Arkadiusz Reca, Mikołaj Lebedyński (83' Emil Drozdowicz).

Rozwój Katowice: Wojciech Pawłowski - Raul Gonzalez Guzman, Bartosz Jaroszek (79' Adam Żak), Łukasz Kopczyk, Łukasz Winiarczyk, Robert Menzel, Tomasz Szatan (59' Kamil Cholerzyński), Tomasz Wróbel, Filip Kozłowski, Konrad Nowak, Adam Czerkas (86' Robert Tkocz).

Żółte kartki: Arkadiusz Reca, Mikołaj Lebedyński, Bartłomiej Sielewski, Maksymilian Rogalski (Wisła) oraz Bartosz Jaroszek (Rozwój).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Czy Wisła Płock awansuje w tym roku do Ekstraklasy?