Arka Gdynia zrobiła swoje i wciąż jest liderem

Trzy gole padły w piątkowy wieczór w Gdyni. Lider I ligi Arka pokonała spadkowicza z Ekstraklasy PGE GKS Bełchatów 2:1 i zrobiła kolejny krok do awansu.

W tym artykule dowiesz się o:

Początek spotkania nie układał się po myśli lidera I ligi. Gra toczyła się w środku pola, a goście z Bełchatowa potrafili wyprowadzać groźne akcje. W 12. minucie golem zapachniało pod bramką gdynian. Sam na sam z Konradem Jałochą znalazł się Cezary Demianiuk, ale doskonałą interwencją popisał się bramkarz! Chwilę później szansę miał Lukas Klemenz, jednak źle trafił w piłkę.

Gospodarze długo nie potrafili poukładać swojej gry, ale gdy im się to udało, natychmiast były efekty. W 32. minucie Paweł Abbott świetnym podaniem obsłużył Mateusza Szwocha, który w sytuacji sam na sam trafił do siatki. Było to pierwsze trafienie tego zawodnika po powrocie do Arki.

Kibice jeszcze dobrze nie usiedli na swoich miejscach po euforii przy pierwszym golu, gdy zrobiło się 2:0! Po dograniu Michała Nalepy Dariusz Formella uderzył fenomenalnie! Maciej Krakowiak nie miał szans na skuteczną interwencję. W 39. minucie mogło być 3:0, jednak strzał Nalepy był minimalnie niecelny.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy szybko powinni podwyższyć wynik. W 54. minucie konsternacja na trybunach po podyktowaniu rzutu karnego dla bełchatowian. W opinii arbitra Alan Fialho sfaulował Szymona Zgardę, a Patryk Rachwał wykorzystał "jedenastkę".

Zdobyty gol kontaktowy sprawił, że mecz zrobił się nerwowy. Goście poczuli, że mogą z Gdyni wyjechać z co najmniej punktem, ale Arka remisu nie brała pod uwagę. Więcej szans stworzyli sobie w końcowych fragmentach gospodarze, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwo i wciąż przewodzą w I lidze.

Arka Gdynia - PGE GKS Bełchatów 2:1 (2:0) 1:0 - Mateusz Szwoch 32' 2:0 - Dariusz Formella 36' 2:1 - Patryk Rachwał (k.) 56'

Składy: Arka:

Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Alan, Marcin Warcholak - Marcus Vinicius (84' Miroslav Bożok), Antoni Łukasiewicz, Michał Nalepa (87' Yannick Kakoko), Mateusz Szwoch, Dariusz Formella - Paweł Abbott (46' Rafał Siemaszko).

GKS: Maciej Krakowiak - Lukas Klemenz, Seweryn Michalski, Vaclav Cverna, Lukas Kuban - Agwan Papikjan (75' Łukasz Wroński), Patryk Rachwał, Szymon Zgarda (56' Mateusz Szymorek), Alen Ploj, Petr Zapalac - Cezary Demianiuk (70' Hieronim Gierszewski).

Żółte kartki: Nalepa, Alan, Bożok (Arka) oraz Szymorek (PGE GKS).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).