Wigry - Pogoń: Przebudzenie Wigier!

Wydawało się, że piłkarze Wigier zmierzają ku II lidze. Jednak zespół z Suwałk powoli odradza się. W sobotę Wigry pokonały, również walczącą o utrzymanie, Pogoń Siedlce 3:1.

Michał Piegza

Mecz drużyn, które desperacko walczą o utrzymanie przyniósł sporo emocji. Od początku żadna z nich nie zamierzała murować bramki, spotkanie było żywe. W 11. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Kamil Adamek, ale Rafał Misztal zatrzymał zawodnika gospodarzy.

Po dwudziestu minutach przewagę uzyskali gracze Wigier, jednak gola zdobyli piłkarze Pogoni. W 23. minucie sprzed pola karnego nie do obrony uderzył Daniel Gołębiewski. Gracze z Suwałk nie podłamali się i kilka minut później doprowadzili do remisu. Damian Gąska otrzymał piłkę przed bramką Misztala i strzelił do siatki.

W końcówce pierwszej części tempo gry spadło, jednak gospodarze wyszli na prowadzenie. Dośrodkował Omar Santana, a Adamek głową umieścił piłkę w bramce.

Po przerwie do odrobienia strat ruszyła Pogoń. Defensywa Wigier była jednak czujna. Goście nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji i zostali skarceni. W 67. minucie Kamil Zapolnik wykorzystał błąd Misztala, który odbił piłkę przed siebie i zapewnił zespołowi z Suwałk dwubramkową przewagę. Przyjezdni atakowali do końca, ale jedyną godną odnotowania okazją była próba lobu Kamila Dmowskiego. Karol Salik nie dał się zaskoczyć.

Dzięki wygranej Wigry zrównały się z Pogonią punktami. W dwumeczu lepszym bilansem aktualnie mogą pochwalić się zawodnicy z Suwałk, którzy pierwszy mecz przegrali 0:1.

Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 3:1 (2:1)

0:1 - Gołębiewski 23'
1:1 - Gąska 26'
2:1 - Adamek 38'
3:1 - Zapolnik 67'

Wigry Suwałki: Karol Salik - Jakub Bartkowski, Martin Baran, Adrian Karankiewicz, Artur Bogusz - Damian Kądzior, Bartłomiej Kalinkowski, Omar Santana (90'+1 Marko Brtan), Kamil Adamek (89' Aleksandar Atanacković), Damian Gąska (60' Miłosz Kozak) - Kamil Zapolnik.

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Konrad Wrzesiński, Rafał Zembrowski, Mateusz Żytko, Daniel Chyła - Mariusz Rybicki, Rafał Augustyniak, Bartosz Osoliński (79' Marcin Paczkowski), Kamil Jonkisz (62' Kamil Dmowski) - Daniel Gołębiewski, Adam Duda (82' Rafał Maćkowski).

Żółte kartki: Kalinkowski (Wigry) oraz Żytko, Augustyniak, Dmowski, Wrzesiński (Pogoń).