Serie A: Pierwszy w sezonie mecz Empoli bez Polaków i porażka w Rzymie z Lazio

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP
PAP

Kontuzjowany Łukasz Skorupski i zawieszony za kartki Piotr Zieliński nie mogli wystąpić w meczu 33. kolejki Serie A z Lazio Rzym. Empoli przegrało w Wiecznym Mieście 0:2.

W tym artykule dowiesz się o:

Zmiana trenera dobrze zrobiła rzymianom. Po wygranej 3:0 z Palermo Lazio bez trudu dało sobie radę z Empoli. Prawdziwym testem dla Simone Inzaghiego będzie jednak dopiero środowy pojedynek z Juventusem Turyn. Jeśli Biancocelesti zaskoczą lidera, sprawią sporą niespodziankę.

Zastępujący Łukasza Skorupskiego w bramce gości Alberto Pelagotti nie zawinił przy straconych golach. Najpierw pokonał go z rzutu karnego Antonio Candreva po zagraniu ręką Urosa Cosicia, a przed przerwą Ogenyi Onazi wykończył precyzyjne podanie dobrze dysponowanego Miroslava Klosego.

Po przerwie Pelagotti uchronił Lazio przed jeszcze wyższą porażką, broniąc uderzenia Klosego oraz Balde Diao Keity. Empoli próbowało zdobyć honorową bramkę za sprawą Riccardo Saponary, ale Federico Marchetti zachował czyste konto. Rzymianie nie są jeszcze bez szans na zakwalifikowanie się do Ligi Europy.

Lazio Rzym - Empoli FC 2:0 (2:0) 1:0 - Candreva (k.) 7' 2:0 - Onazi 44'

Lazio: Marchetti - Patric (84' Basta), Hoedt, Gentiletti, Lulić - Onazi, Biglia, Parolo - Candreva, Klose (71' Djordjević), Keita (63' Anderson).

Empoli: Pelagotti - Laurini (19' Bittante), Cosić, Costa, Rui - Buechel, Paredes (68' Diousse), Croce - Saponara - Pucciarelli, Piu (59' Mczedlidze).