Liga Młodzieżowa: Chelsea obroniła tytuł

W rozegranym w szwajcarskim Nyionie finale III edycji Ligi Młodzieżowej UEFA Chelsea pokonała 2:1 Paris Saint-Germain. Tym samym The Blues obronili tytuł, który wywalczyli przed rokiem. W rozgrywkach brali udział zawodnicy z rocznika 1997 i młodsi.

Maciej Kmita

Londyńczycy wyszli na prowadzenie już w 10. minucie za sprawą Fikayo Tomoriego, który pokonał Remy'ego Descampsa w zamieszaniu powstałym w polu karnym po centrze Kasey'a Palmera z rzutu rożnego.

W kilkadziesiąt sekund Tomori przebył drogę z nieba do piekła i z powrotem. W 12. minucie obrońca Chelsea sfaulował w swoim polu karnym Christophera Nkunku, ale strzał Jeana-Kevina Augustina z jedenastu metrów obronił Bradley Collins.

W 58. minucie paryżanom udało się wyrównać za sprawą Yakou Meite, ale z remisu PSG cieszyło się bardzo krótko. Trzy minuty później prowadzenie Chelsea przywrócił Palmer.

Zakończona w poniedziałek edycja 2015/2106 Ligi Młodzieżowej UEFA była już trzecią. W pierwszej triumfowała Barcelona, która w finale pokonała Benficę Lizbona (3:0), a przed rokiem w decydującym meczu Chelsea była górą nad Szachtarem Donieck (3:2).

W tej edycji po raz pierwszy udział wziął triumfator Centralnej Ligi Juniorów. Polskę w reprezentowała Legia Warszawa, którą w II rundzie z rozgrywek wyeliminował FC Midtjylland.

Paris Saint-Germain - Chelsea Londyn 1:2 (0:1)
0:1 - Tomori 10'
1:1 - Meite 58'
1:2 - Palmer 61