Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Szymon Sawala pewnym punktem GKP

Kilku zawodników wydaje się pewnymi punktami GKP, a wśród nich wychowanek Warty Międzychód - Szymon Sawala, który został sprowadzony do Gorzowa jesienią przez trenera Grzegorza Kowalskiego.
Marcin Imański
Marcin Imański

Chociaż to jedynie okres przygotowawczy to właśnie Sawala gra na środku pomocy we wszystkich sparingach.

- Cieszę się, że trener na mnie stawia w kolejnych sparingach. Mogę powiedzieć, że zaaklimatyzowałem się już dobrze w gorzowskiej drużynie i ze swojej strony mogę obiecać, że będę dawał z siebie wszystko i walczył o utrzymanie gorzowskiej ekipy w 1 lidze - powiedział dla oficjalnej strony GKP Szymon Sawala.

W gorzowskie drużynie trwają jednak intensywne poszukiwania zawodników, którzy mogą wzmocnić szeregi GKP. Czas jednak płynie, a niektórzy kibice martwią się, że zabraknie go by zgrać zespół przed pierwszym ligowym spotkaniem w tym roku.

- Nie chciałbym się wypowiadać na temat personalnych decyzji trenera czy też zarządu. Na dzień dzisiejszy jest dużo zmian, jednak mamy jeszcze dużo czasu. Jedziemy niedługo na obóz, na którym głównym celem będzie zgranie zespołu, aby różne formacje mogły lepiej współpracować. - zapowiada piłkarz GKP Gorzów.

Sawala to solidny piłkarz, który z pewnością może pomóc gorzowskiej drużynie w wywalczeniu celu na wiosnę, czyli utrzymania się w 1 lidze. - Obecnie trenujemy bardzo ciężko, ale myślę, że to zaprocentuje na wiosnę i będziemy walczyć w każdym meczu do ostatniej minuty. Być może to będzie decydujące, że w ostatnich minutach będziemy zdobywać bramki i wygrywać mecze. Jednak taka jest polska liga, że kończy się w końcu listopada, mieliśmy wolne, a teraz trzeba przygotować się właściwie do ciężkiej wiosny, która nas czeka. Musimy przygotować się tak, żeby utrzymanie zapewnić sobie wcześniej aniżeli przed ostatnią kolejką. - przekonuje.

W rundzie jesiennej Szymon Sawala nie zagrał tylko w dwóch spotkaniach, z Koroną Kielce i Wartą Poznań. Pomocnik GKP Gorzów zdobył jedną bramkę w spotkaniu przeciwko Stali Stalowej Woli.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
gkpgorzow.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×