Pogoń - Miedź: Podział punktów fatalny dla obu drużyn

Pogoń Siedlce tym razem nie wykorzystała atutu własnego boiska. Podopieczni Marcina Sasala bezbramkowo zremisowali z Miedzią Legnica.

Jakub Artych

Obie drużyny po ostatniej słabszej kolejce znalazły się w nieciekawej sytuacji. Zarówno Pogoni Siedlce jak i Miedzi Legnica grozi widmo spadku z ligi. - Każdy mecz na wyjeździe jest trudny. Zespoły grające u siebie muszą zdobyć jak najwięcej punktów na własnym stadionie i dorzucić kilkanaście oczek na wyjeździe. Pogoń to drużyna, która na pewno będzie grała dynamicznie, agresywnie - mówił przed spotkaniem Ryszard Tarasiewicz.

Stawka spotkania sparaliżowała obie drużyny, które w pierwszej połowie stworzyły bardzo słabe widowisko. W grze zespołów było sporo chaosu i niedokładności. Co prawda walki i determinacji odmówić nikomu nie można, jednak w tej części gry wyraźnie zabrakło jakości. Zarówno Pogoń Siedlce jak i Miedź Legnica stworzyły w pierwszej połowie po jednej dogodnej sytuacji.

W 19. minucie prawą stroną boiska przedarł się Adam Duda, który wypatrzył niepilnowanego Daniela Gołębiewskiego. Były napastnik Dolcanu Ząbki z pięciu metrów nie trafił jednak do bramki. Kilka chwil później powinno być 1:0 dla Miedzi Legnica, jednak w sytuacji sam na sam Wojciech Łobodziński nie zdołał pokonać Rafała Misztala.
Adam Duda otrzymał czerwoną kartkę Adam Duda otrzymał czerwoną kartkę
Początek drugiej połowy zwiastował nam, iż emocji powinno być zdecydowanie więcej. Już w 47. minucie kapitalną akcję zmarnował Wojciech Łobodziński, który otrzymał świetne podanie od Petteri Forsella. Kilka minut później Fin miał dogodną sytuację z rzutu wolnego, jednak piłka trafiła w mur. W 56 minucie idealnej okazji nie wykorzystał z kolei Bartosz Ślusarski.

W kolejnych minutach tempo meczu wyraźnie spadło. Dobrą okazję zmarnował tylko Tadas Labukas, który strzelił minimalnie nad poprzeczką. W 77 minucie zagotowało się po faulu Adama Dudy, który najpierw obejrzał żółtą kartę, a później po starciu z Grzegorzem Bartczakiem czerwoną. Od tego momentu przewagę uzyskała Miedź, z której jednak wynikało niewiele. Obie drużyny w końcowym rozrachunku podzieliły się punktami.

Pogoń Siedlce - Miedź Legnica 0:0

Pogoń: Rafał Misztal - Konrad Wrzesiński, Rafał Zembrowski, Rafał Augustyniak, Daniel Chyła, Mariusz Rybicki, Marcin Paczkowski, Bartosz Osoliński, Kamil Jonkisz, Daniel Gołębiewski, Adam Duda.

Miedź: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Hunter Gorskie, Wojciech Łobodziński (90’ Marcin Garuch), Adrian Łuszkiewicz, Damian Rasak, Petteri Forsell, Łukasz Garguła, Bartosz Ślusarski (69’ Tadas Labukas).

Żółte kartki: Adam Duda (Pogoń) oraz Michał Stasiak, Grzegorz Bartczak (Miedź)

Czerwona kartka: Adam Duda /77' - za odepchnięcie rywala/ (Pogoń Siedlce).

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).

Źródło: TVP S.A.