Serie A: AS Roma odwróciła losy meczu, Francesco Totti pięknym golem dał sygnał do ataku

Francesco Totti kolejny raz w ostatnich tygodniach okazał się kluczowym ogniwem AS Roma. Kapitan strzelił gola na 2:2, a jego zespół ostatecznie pokonał Genoa CFC w 36. kolejce Serie A 3:2.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / ETTORE FERRARI

Roma z animuszem rozpoczęła pojedynek w Genui. Szybko ruszyła do ofensywy i szybko wyszła na prowadzenie - asystował długoletni zawodnik drużyny gospodarzy Diego Perotti, a Mohamed Salah bez trudu wykorzystał sytuację sam na sam z Eugenio Lamanną.

Gospodarze, którzy w końcówce sezonu walczą już tylko o prestiż, grali bardzo ambitnie i walczyli z wyżej notowanym rywalem jak równy z równym. Już w 13. minucie był remis po składnej akcji miejscowych i precyzyjnym strzale Panagiotisa Tachtsidisa. Były gracz Romy nie dał Wojciechowi Szczęsnemu żadnych szans.

Roma miała przewagę nad przeciwnikiem i pomimo niezbyt korzystnego wyniku rozgrywała bardzo dobre spotkanie. Przed przerwą kilka razy lepszą precyzję mógł zaprezentować Stephan El Shaarawy i wówczas goście objęliby prowadzenie. Szczęsny zaliczył tylko jedną efektowną paradę po strzale Suso z dystansu.

W 65. minucie obrońców Romy zaskoczył Leonardo Pavoletti, który uwolnił się spod ich opieki i wykończył płaskie dośrodkowanie Tomasa Rincona. Na kłopoty idealny dla Giallorossich okazał się Francesco Totti. "Il Capitano", który niedługo skończy 40. rok życia, raz jeszcze udowodnił, że wciąż jest potrzebny swojemu zespołowi i potężnym strzałem z wolnego pokonał Eugenio Lamannę. To był sygnał do ataku dla przyjezdnych.

Zwycięskiego gola wypracował przytomnym podaniem w pole karne Edin Dzeko, a akcję sfinalizował El Shaarawy. "Faraon" z gola się nie cieszył jako wychowanek Genoi. Wygranej Romy by jednak nie było, gdyby nie Szczęsny, który w ostatnich sekundach rywalizacji wygrał pojedynek z Diego Capelem. Polak wniósł cegiełkę do triumfu Romy na bardzo trudnym terenie.

Genoa CFC - AS Roma 2:3 (1:1)
0:1 - Salah 6'
1:1 - Tachtsidis 13'
2:1 - Pavoletti 65'
2:2 - Totti 77'
2:3 - El Shaarawy 87'

Genoa: Lamanna - Munoz, Burdisso, Izzo - Fiamozzi (71' Capel), Rincon, Tachtsidis (61' Marchese), Dzemaili, Laxalt - Suso (82' Pandev), Pavoletti.

Roma: Szczęsny - Maicon (66' Dzeko), Manolas, Ruediger, Digne - Nainggolan, De Rossi, Strootman - Salah (88' Zukanović), Perotti (59' Totti), El Shaarawy.