Premier League: Kolejne męczarnie Man Utd i następny argument dla przeciwników van Gaala

Manchester United wprawdzie wygrał w meczu 37. kolejki Premier League z Norwich City, ale uczynił to w rozczarowującym stylu. Czerwone Diabły zwyciężyły 1:0.

Bartosz Zimkowski
Newspix / Philip Oldham

To spotkanie już przed meczem źle rozpoczęło się dla Manchesteru United. Czerwone Diabły straciły bowiem na rozgrzewce Anthony'ego Martiala, który doznał kontuzji. Zastąpił go Ander Herrera, a do ataku został przesunięty Wayne Rooney. Anglik początkowo miał zagrać w linii pomocy - tak jak w ostatnich meczach.

W czwartej minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu na szósty metr Marcus Rojo nie sięgnął futbolówki, a do strzału doszedł Cameron Jerome. Nie uderzył jednak w róg bramki Man Utd i trafił tak naprawdę w kolana Davida de Gei.

Tymczasem sytuacja kadrowa gości skomplikowała się w 16. minucie. Matteo Darmian w akcji defensywnej tak nieszczęśliwie zderzył się z rywalem, że stadion opuścił na noszach. Doznał kontuzji prawdopodobnie stawu skokowego, który został usztywniony przez lekarzy.

Do końca pierwszej połowy na Carrow Road nie działo się nic ciekawego. Obie strony oddały po zaledwie jednym strzału z czego uderzenie Man Utd było bardzo słabe i w żaden sposób nie mógł paść po nim gol.

Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza - od dominacji gości. Jednak ponownie nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie, których tak naprawdę nie było. Norwich również nie było w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez de Geę.

Nieco ponad kwadrans przed końcem Manchester United wyszedł na prowadzenie. Sebastien Bassong źle ustawił się i nie sięgnął piłki. Dopadł do niej Rooney, wpadł w pole karne i odegrał do Juana Maty. Hiszpan nie miał problemów ze zdobyciem bramki i tym samym uzyskał swojego piątego gola przeciwko Norwich.

Norwich nie było już w stanie odpowiedzieć na trafienie rywali i jest w niezwykle trudnej sytuacji. Zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i widmo spadku bardzo mocno zagląda Kanarkom w oczy. Tymczasem Man Utd zrobił kolejny krok w kierunku zakwalifikowania się do europejskich pucharów.

Norwich City - Manchester United 0:1 (0:0)
0:1 - Juan Mata 74'

Norwich: John Ruddy - Ivo Pinto, Russell Martin, Sebastien Bassong, Martin Olsson, Nathan Redmond, Jonathan Howson (79' Graham Dorrans), Gary O'Neill, Robert Brady (63' Dieumerci Mbokani), Wesley Hoolahan, Cameron Jerome (78' Patrick Bamford).

Man Utd: David de Gea - Antonio Valencia, Chris Smalling, Marcus Rojo, Matteo Darmian (16' Cameron Borthwick-Jackson), Michael Carrick (87' Timothy Fosu-Mensah), Ander Herrera, Juan Mata, Jesse Lingard (77' Morgan Schneiderlin), Memphis Depay, Wayne Rooney.

Żółte kartki: Gary O'Neil (Norwich).

Sędzia: Craig Pawson.