Premier League: Sensacja wisi w powietrzu! Manchester City może nie zagrać w Lidze Mistrzów!

Manchester City może nie zagrać w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów! W niedzielę, mimo momentami sporej przewagi, Obywatele zremisowali u siebie z Arsenalem 2:2 i mogą zostać wypchnięci z pierwszej czwórki przez Manchester United!

Szymon Mierzyński

Podopieczni Manuela Pellegriniego spisali się zdecydowanie lepiej niż w poprzednich potyczkach z Southampton (2:4) i Realem Madryt (0:1), ale dwukrotnie wypuszczali z rąk prowadzenie. Gdy po zgraniu Fernandinho mocnym strzałem trafił do siatki Sergio Aguero, Kanonierzy odpowiedzieli już po dwóch minutach. Przełamał się bowiem Olivier Giroud, który skuteczną główką po rzucie rożnym zdobył bramkę po 900 minutach niemocy!

Kolejna wymiana nastąpiła już po przerwie. Tym razem miejscowych kibiców ucieszył po indywidualnej akcji Kevin De Bruyne, a wyrównał w 68. minucie Alexis Sanchez, który rozegrał skuteczną dwójkową akcję z Giroudem.

Manchester City robił co mógł, by jeszcze wyszarpnąć pełną pulę (m. in. Wilfried Bony obił poprzeczkę), ale nic już nie wskórał i jest teraz w bardzo kiepskiej sytuacji. Powód? Remis 2:2 nie gwarantuje mu nawet pierwszej czwórki, bo jeśli Manchester United wygra zaległy pojedynek z West Hamem, zaś w ostatniej kolejce pokona u siebie AFC Bournemouth, to zepchnie lokalnego rywala na 5. pozycję!

Istnieje zatem spore ryzyko, że w pierwszym sezonie pracy Pepa Guardioli The Citizens zabraknie w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Europie - i to tuż po tym jak osiągnęli w nich historyczny sukces, docierając do półfinału!

Arsenal tymczasem ma los w swoich rękach i raczej trudno zakładać, że spadnie z podium. Do tego potrzebuje bowiem co najmniej remisu w starciu ze zdegradowaną już Aston Villą.

Manchester City - Arsenal Londyn 2:2 (1:1)
1:0 - Sergio Aguero 8'
1:1 - Olivier Giroud 10'
2:1 - Kevin De Bruyne 51'
2:2 - Alexis Sanchez 68'

Manchester City: Joe Hart - Bacary Sagna, Eliaquim Mangala, Nicolas Otamendi, Gael Clichy, Kevin De Bruyne, Fernandinho, Fernando (79' Yaya Toure), Jesus Navas (79' Wilfried Bony), Sergio Aguero, Kelechi Iheanacho (71' Raheem Sterling).

Arsenal Londyn: Petr Cech - Hector Bellerin, Gabriel Paulista, Laurent Koscielny, Nacho Monreal, Mohamed Elneny (76' Francis Coquelin), Aaron Ramsey, Alexis Sanchez, Alex Iwobi (59' Theo Walcott), Danny Welbeck (25' Jack Wilshere), Olivier Giroud.

Żółte kartki: Nicolas Otamendi, Fernandinho (Manchester City) oraz Gabriel Paulista (Arsenal Londyn).

Sędzia: Anthony Taylor.

Czy Manchester United wygra najbliższe mecze z West Hamem oraz Bournemouth i wypchnie lokalnego rywala z pierwszej czwórki?