Arka Gdynia z milionową premią za awans

We wtorek podopieczni Grzegorza Nicińskiego po remisie (1:1) z Drutex-Bytovią Bytów wywalczyli sobie awans do Ekstraklasy. Tym samym zespół zainkasuje około miliona złotych premii za promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Karol Wasiek

Arka Gdynia potrzebowała w spotkaniu z Drutex-Bytovią Bytów jednego punktu, aby cieszyć się z awansu do Ekstraklasy. Mecz długo nie układał się po myśli podopiecznych Grzegorza Nicińskiego, którzy nie umieli znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych gości.

Tym bardziej, że w 56. minucie sensacyjnie na prowadzenie wyszła Drutex-Bytovia. Na listę strzelców wpisał się Kamil Wacławczyk. Gospodarze ruszyli do huraganowych ataków, ale na wyrównanie musieli czekać aż do 88. minuty. Wówczas sprytem w polu karnym wykazał się Mateusz Szwoch, który dał Arce Gdynia upragniony remis.

Po meczu zapanowała wielka feta na stadionie. Piłkarze żółto-niebieskich długo celebrowali awans do ekstraklasy z kibicami, a później także we własnym gronie.

Arka w pełni zasłużyła na awans do Ekstraklasy. Gdynianie byli zdecydowanie najlepszą ekipą w I lidze. Swoją dominację gracze Nicińskiego potwierdzili na wiosnę. Żółto-niebiescy nie przegrali bowiem meczu w 2016 roku. Promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej uzyskali już na cztery kolejki przed końcem rozgrywek.

Nam udało się dowiedzieć, że cały zespół Arki zainkasuje około miliona złotych premii za awans do Ekstraklasy. Taką informację przekazał po meczu prezes klubu, Wojciech Pertkiewicz.

- Nie wiem, jak jest w innych klubach, ale w Arce zawodnicy nie otrzymują premii za mecze ligowe, ale mają za to przygotowaną solidną premię za zrealizowanie celu. Mogę powiedzieć, że jest to suma około miliona złotych - powiedział.

Czy Arka Gdynia skończy sezon I-ligowy na pierwszym miejscu?