Polacy w Alpha Ethniki: Wojciech Kowalewski znowu z czystym kontem

W sobotę oraz niedzielę odbyła się w Grecji 22. seria spotkań miejscowej ekstraklasy. Już dwie kolejki z rzędu czyste konto zachował Wojciech Kowalewski, którego Iraklis zdobył punkt w pojedynku z Panathinaikosem Ateny. W weekend większość polskich zawodników z miejscowych klubów pojawiło się na pierwszoligowych boiskach.

Wojciech Święch

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - klub naszego rodaka zmierzył się na wyjeździe z Panserraikosem Serres. Były zawodnik Pogoni Szczecin wystąpił w całym meczu. W 28. minucie Polak wykonywał rzut wolny, ale po jego uderzeniu piłka minęła prawy słupek bramki rywali. W 41. minucie Grzelak zdecydował się na strzał. Futbolówka odbiła się od nogi defensora, a następnie bez problemów złapał ją golkiper. Goście doznali porażki w stosunku 0:1.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - drużyna polskiego golkipera zagrała u siebie z Panathinaikosem Ateny. Nasz rodak wystąpił w całym meczu i zachował czyste konto. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Paweł Linka (Skoda Xanthi) - nasz rodak nie wystąpił w pojedynku przeciwko Panserraikosowi Serres (0:1).

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - zespół Polaka zagrał u siebie z Asterasem Tripolis. Nasz rodak wystąpił w całym spotkaniu. Były golkiper Amiki Wronki skapitulował tylko raz, w 48. minucie, kiedy to z rzutu karnego pokonał go Marcelão. Nasz rodak wyczuł intencje egzekutora jedenastki i rzucił się we właściwy róg bramki. Jednak futbolówka znalazła się w siatce. Klub Malarza zremisował przed własną publicznością w stosunku 1:1.

Piotr Piechniak (Levadiakos) - zespół naszego rodaka zmierzył się przed własną publicznością z PAOK-iem Saloniki. Były pomocnik Polonii Warszawa rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Pojawił się on na murawie w 61. minucie, kiedy to zastąpił Albana Bushiego. Dziesięć minut później nasz rodak przeprowadził akcję prawym skrzydłem, ale skutecznie nie wykończył jej Paraskevas Andralas. Gospodarze doznali porażki w stosunku 0:3.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski defensor nie wystąpił w wyjazdowym meczu przeciwko Levadiakosowi (3:0). Przedłuża się bowiem jego rekonwalescencja po przebytej kontuzji.

Jakub Wawrzyniak (Panathinaikos Ateny) - obrońca reprezentacji Polski wystąpił w całym meczu wyjazdowym przeciwko Iraklisowi Saloniki (0:0). Były zawodnik Legii Warszawa w 23. minucie świetnie powstrzymał w polu karnym szarżującego napastnika gości, Anestisa Agritisa.

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - zespół napastnika zmierzył się w Pireusie z miejscowym Olympiakosem. Polak pojawił się w wyjściowym składzie gości. W 28. minucie w pole karne mistrza Grecji centrę posłał Javito. Do futbolówki dopadł Włodarczyk, który zdecydował się na uderzenie głową. Jednak piłka minęła prawy słupek bramki. Były zawodnik Legii Warszawa opuścił plac gry w 71. minucie. Naszego rodaka na murawie zastąpił Roberto Battión. Drużyna z Salonik doznała porażki w stosunku 1:2.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - defensor reprezentacji Polski znalazł się w kadrze meczowej na pojedynek z Arisem Saloniki (2:1). Jednak trener klubu z Pireusu nie zdecydował się skorzystać z usług naszego rodaka. Były obrońca Polonii Warszawa nie pojawił się w sobotę na boisku. Jednak w tym samym dniu media w Grecji podały informację, iż działacze Olympiakosu zamierzają przedłużyć kontrakt z Żewłakowem. Formalności w tej sprawie mają być dopełnione w przyszłym miesiącu.

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się na wyjeździe z Panthrakikosem Komotini. Były piłkarz Lecha Poznań pojawił się w wyjściowym składzie gości i zagrał w całym meczu. Przyjezdni odnieśli skromne zwycięstwo 1:0.