KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Legia Warszawa vs. TVN: ostra odpowiedź klubu. "Skandalicznie nieprofesjonalna sytuacja"

Kilka dni temu w internecie było głośno o tym, że TVN zakończył współpracę z Legią Warszawa i zablokował dostęp do serialu "(L)egenda". Zarząd klubu skomentował sytuację w oświadczeniu.
Michał Jankowski
Michał Jankowski
Finał Pucharu Polski 2016: Lech Poznań - Legia Warszawa, kibice Legii PAP / Bartłomiej Zborowski / Finał Pucharu Polski 2016: Lech Poznań - Legia Warszawa, kibice Legii

Od kilku tygodni na platformie Player pojawiał się serial "(L)egenda". Dość nieoczekiwanie wszystkie odcinki zostały usunięte, a na profilu Player na Facebooku pojawiła się informacja, że zarząd TVN podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Legią Warszawa. Był to skutek transparentu, który pojawił się na trybunach stadionu przy ul. Łazienkowskiej na meczu z Piastem Gliwice.

- TVN, wiodąca grupa medialna w Polsce, nie będzie tolerować jakichkolwiek przejawów agresji wymierzonych w swoich pracowników, ani zachowań zachęcających do tak haniebnych czynów. Nadawca nie popiera i nie chce być kojarzony z promowaniem przemocy, agresji, nienawiści i chuligaństwa. Zdecydowanie potępia również bierne podejście klubu do tej nagannej sytuacji - napisano w oświadczeniu TVN.

W środę Legia Warszawa opublikowała komunikat w którym krytykuje TVN i zapewnia, że prace nad serialem będą kontynuowane z innym partnerem. Do siedziby klubu nie wpłynęła żadna informacja od władz telewizji i to zarząd Legii postanowił zakończyć współpracę z TVN.

ZOBACZ WIDEO Radosław Cierzniak: Czerczesow pozytywnie na mnie działa (źródło TVP)

Komunikat Legii Warszawa o zakończeniu współpracy z TVN S.A.:

Władze Legii Warszawa informują, że w związku z działaniami TVN S.A., które godzą w dobre imię Klubu, rezygnują z dalszej współpracy przy serialu dokumentalnym ''(L)egenda''.

Do dnia dzisiejszego Legia Warszawa nie otrzymała żadnej oficjalnej informacji ze strony Zarządu TVN S.A. o rzekomym zawieszeniu współpracy z Klubem. Władze Legii wykazały bardzo wiele cierpliwości i wyrozumiałości dla skandalicznie nieprofesjonalnej sytuacji, w której wspomniane powyżej spekulacje były upowszechniane za pośrednictwem oficjalnego fanpage’a serwisu Player.pl na Facebooku.

Wobec braku jakichkolwiek wyjaśnień w tej sprawie ze strony Zarządu TVN S.A. oraz inspirowania przezeń publikacji prasowych godzących w dobre imię Legii Warszawa i stwierdzających nieprawdę, władze Klubu podjęły decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z TVN S.A. Stosowne pismo w tej sprawie, zgodnie z zasadami profesjonalnej komunikacji biznesowej, zostanie przekazane Zarządowi stacji.

Legia Warszawa wyraża jednocześnie zdecydowany sprzeciw wobec prób wmieszania Klubu w bieżący spór polityczny oraz manipulacji polegającej na przedstawieniu jednoznacznego odcięcia się przez Klub od wszelkich treści propagujących przemoc jako "promowania przemocy, agresji, nienawiści i chuligaństwa". Decyzję o podjęciu ewentualnych kroków prawnych wobec TVN S.A. zostaną podjęte po zakończeniu analizy prawnej zaistniałej sytuacji.

Projekt serialu dokumentalnego na Stulecie Legii Warszawa będzie kontynuowany w nowej formule we współpracy z bardziej wiarygodnym i profesjonalnym partnerem.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
legia.com
Komentarze (160)
Zobacz więcej komentarzy (44)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×