II liga: Błękitni Stagard zmiażdżyli ROW 1964 Rybnik w 40 minut

Błękitni Stargard są praktycznie pewni utrzymania w II lidze po zwycięstwie 4:0 z ROW 1964 Rybnik. Drużyna Krzysztofa Kapuścińskiego pozamiatała na Śląsku w 40 minut.

Stargardzianie kończą trudny sezon. Kłopoty kadrowe, "depresja popucharowa" i po prostu niska forma - to powody, przez które drużyna broniła się przed spadkiem. Zwycięstwa takie jak 4:0 z ROW 1964 Rybnik pokazują, że w Błękitnych Stargard jest potencjał, ale nie prezentowali go regularnie. Na Śląsku wygrali efektownie mimo absencji Pawła Lisowskiego.

Łupem bramkowym podzielili się Jakub Okuszko i Wojciech Fadecki. Do piątku Błękitni zdobyli tylko 9 goli w 12 meczach w rundzie wiosennej, a sam Okuszko trafił ostatnio do siatki 12 września. W Rybniku rozpoczął kanonadę w 13. minucie, korzystając z nieporozumienia Daniela Kajzera z Markiem Krotofilem.

Przedniej urody była bramka na 0:2 Fadeckiego, który huknął sprzed pola karnego. Prawy do lewego, lewy do prawego. Snajperzy Błękitnych strzelali gole na przemian. Okuszko po dobrym podaniu prostopadłym, a Fadecki na 0:4 precyzyjnym uderzeniem z półdystansu. Była 38. minuta i jedyne, co mógł zrobić ROW, to uniknąć totalnej kompromitacji.

Trener Dietmar Brehmer dokonał dwóch zmian już w 35. minucie. Stopera zastąpił bardziej ofensywny Jacek Broniewicz, a młodziutkiego Bartosza Slisza bardziej doświadczony Gabriel Nowak. Najbliżej zdobycia gola honorowego był Sebastian Musiolik, który wygrał walkę w powietrzu i Błękitnych ratował bramkarz Przemysław Wróbel. Po tym niepowodzeniu gospodarze stracili wiarę i przez ostatnie 20 minut bardziej snuli się po boisku niż atakowali.

W tabeli przewaga Błękitnych nad strefą spadkową to osiem punktów. W połowie tej drogi jest ROW, który musi jeszcze pomartwić się o utrzymanie. Dokończenie kolejki w sobotę i niedzielę.

ROW 1964 Rybnik - Błękitni Stargard 0:4 (0:4)
0:1 - Jakub Okuszko 13'
0:2 - Wojciech Fadecki 17'
0:3 - Jakub Okuszko 26'
0:4 - Wojciech Fadecki 38'

ROW: Daniel Kajzer - Jan Janik, Marcin Grolik (35' Jacek Broniewicz), Marek Krotofil, Dawid Gojny - Bartosz Slisz (35' Gabriel Nowak), Szymon Jary (46' Michał Płonka) - Paweł Mandrysz, Mariusz Muszalik, Sebastian Musiolik (80' Radosław Dzierbicki) - Marek Gładkowski.

Błękitni: Przemysław Wróbel – Franciszek Siwek, Tomasz Pustelnik, Arkadiusz Jasitczak, Ariel Wawszczyk - Maciej Więcek, Patryk Baranowski, Bartosz Flis, Wojciech Fadecki (85' Bartłomiej Zdunek) - Michał Magnuski (76' Maciej Kazimierowicz), Jakub Okuszko (62' Patryk Bednarski).

Żółte kartki: Nowak, Gojny, Gładkowski (ROW).

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Błękitni Stargard będą pretendentem do awansu w następnym sezonie?