KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Czas decyzji: wielka kadra Chelsea - 34 zawodnikow wróci z wypożyczeń

Olbrzymią kadrę ma Chelsea - wystarczy powiedzieć, że 34 zawodników wraca z wypożyczeń. Trudno znaleźć na świecie drużynę z większym zespołem. Antonio Conte ma nad czym myśleć. Szykuje się wiele trudnych decyzji.

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Newspix

W ciągu trzech lat Chelsea dokonała ponad 100 wypożyczeń z klubu. Najlepszym przykładem takiej polityki jest Thibaut Courtois, który trzy lata z rzędu był oddawany do Atletico Madryt, gdzie był podstawowym golkiperem. The Blues kupowali go za 5,5 miliona funtów, ale wówczas nie miał szans na rywalizację z Petrem Cechem. W Atletico dojrzał i wrócił na Stamford Bridge jako gotowy zawodnik. Dzisiaj londyńczycy mogą zbierać żniwa tych decyzji.

Większość zawodników, których Chelsea wypożycza do innych zespołów, to gracze mający przed sobą najlepsze lata. Jednak nie wszyscy. Na tej liście są również piłkarze, którzy nie do końca sprawdzili się w Chelsea i nie wiadomo co z nimi począć - dalej wypożyczać i liczyć, że błysną formą i zostaną sprzedani z zyskiem. Mowa tu chociażby o Victorze Mosesie. Nigeryjczyk zapowiadał się na świetnego piłkarza, ale w pewnym momencie jego rozwój gwałtownie zatrzymał się, a zainwestowane cztery lata temu 9 milionów funtów prawdopodobnie już nigdy nie zwróci się. Moses trafiał na zasadzie wypożyczeń do Liverpoolu FC, Stoke City i do West Ham United w zeszłym sezonie. Wszędzie grał jednak przeciętnie.

To samo można powiedzieć o Marco van Ginkelu. Trzy lata temu kupowano 20-letniego wówczas pomocnika za 8 milionów funtów, ale szybko okazało się, że trzeba będzie go wypożyczać, ponieważ w Chelsea nie będzie grał regularnie. Pierwszym przystankiem był AC Milan, drugim Stoke City, a trzecim PSV Eindhoven. Dopiero w Holandii van Ginekl odżył, ale dzisiejsza Eredivisie nie jest już tam wymagająca jak kiedyś i trudno spodziewać się, żeby Holender błyszczał w Premier League.

Nadzieje można było mieć za to po Mohamedzie Salahu. Jemu dobre występy w Chelsea już się zdarzały, ale Jose Mourinho uznał, że lepiej będzie jak zostanie wypożyczony. Najpierw do Fiorentiny (26 meczów i 9 goli), a następnie do AS Romy. W Rzymie 23-latek spisywał się już bardzo dobrze i w samej Serie A zdobył 14 bramek. Postanowiono go sprzedać i dzięki temu odzyskano zainwestowane 11 mln funtów.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×