Sparingowo: porażka Cracovii z MSK Żylina

W drugim meczu kontrolnym przed sezonem 2016/2017 Cracovia przegrała 1:2 z MSK Żylina. Spotkanie Pasów z 5. drużyną słowackiej ekstraklasy odbyło się w Opolu.

Maciej Kmita
PAP / Grzegorz Momot

W pierwszym sparingu podczas przygotowań do nowego sezonu Pasy wygrały 9:2 z IV-ligowym Piastem Żmigród. Starcie ze Słowakami było dla krakowian o wiele trudniejszą przeprawą.

Pasy objęły prowadzenie po golu Tomasa Vestenicky'ego, któremu asystował Erik Jendrisek, ale jeszcze przed przerwą Grzegorza Sandomierskiego strzałem z rzutu karnego pokonał Denis Vavro, a w 61. minucie uderzeniem z ponad 30 metrów Krystiana Stępniowskiego zaskoczył Jakub Paur.

W kolejnym meczu kontrolnym Cracovia zmierzy się z Ruchem Chorzów. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę.

Cracovia - MSK Żylina 1:2 (1:1)
1:0 - Vestenicky 17'
1:1 - Vavro (k.) 30'
1:2 - Paur 61'

Skład Cracovii: Grzegorz Sandomierski (46' Krystian Stępniowski) - Deleu (65' Łukasz Sosnowski), Hubert Wołąkiewicz (46' Florin Bejan), Robert Litauszki (46' Piotr Polczak), Paweł Jaroszyński (60' Kamil Pestka) - Jakub Wójcicki (46' Mateusz Wdowiak), Miroslav Covilo (59' Milan Dimun), Marcin Budziński (46' Damian Dąbrowski), Mateusz Cetnarski (59' zawodnik testowany), Erik Jendrisek (46' Anton Karaczanakow) - Tomas Vestenicky (46' Sebastian Steblecki).