Totti oskarżony

Kapitan AS Romy - Francesco Totti odpowie przed federacją za wypowiedź, której udzielił po spotkaniu ligowym przeciwko Interowi Mediolan. Rzymianie w meczu 25. kolejki Serie A zremisowali na San Siro 1:1. Włoch poddał w wątpliwość decyzje sędziego prowadzącego to spotkanie. Wydział Dyscyplinarny Włoskiej Federacji Piłkarskiej oskarżył w poniedziałek zawodnika z Rzymu.

Adam Kiołbasa

Zdaniem prokuratury federalnej Totti niesłusznie poddał w wątpliwość prawidłowy przebieg rozgrywek Serie A. Po końcowym gwizdku sędziego zawodnik stwierdził, że arbiter Rosetti pomógł Interowi w wywalczeniu remisu, niesłusznie wyrzucając z boiska Philippe Mexesa. - Inter otrzymał pomoc od sędziego - powiedział wówczas Włoch.

Roma prowadziła z Interem do 88 minuty spotkania, wówczas to do siatki trafił kapitan Interu Mediolan - Javier Zanetti i ustalił wynik na 1:1. Trzy minuty wcześniej czerwoną kartkę otrzymał wspomniany Mexes, przez co wyrównały się siły na boisku. Roma od 64 minucie grała bowiem w przewadze jednego zawodnika. Z powodu kontuzji plac gry był zmuszony opuścić Maxwell z Interu.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)