Sparingowo: wysoka porażka Podbeskidzia Bielsko-Biała

PAP / Marek Zimny

W sobotę piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała rozegrali pierwsze spotkanie sparingowe w trakcie letnich przygotowań. Spadkowicz z Ekstraklasy przegrał z Rakowem Częstochowa 0:3.

Dla obu drużyn było to pierwsze kontrolne spotkanie przed nowym sezonem. Mecz został rozegrany na boisku w Dankowicach, gdzie swoją bazę ma Podbeskidzie Bielsko-Biała, a zawodnikom towarzyszyły wręcz tropikalne warunki atmosferyczne.

Podbeskidzie Bielsko-Biała wystąpiło w mocno rezerwowym składzie, a trener Dariusz Dźwigała chciał sprawdzić przydatność do zespołu kilku zawodników z rezerw, a także testowanych graczy. W gronie tym znaleźli się Tomasz Wełna ze Stomilu Olsztyn czy Artur i Roman Terbalyanowie, którzy wcześniej reprezentowali barwy Stadionu Śląskiego Chorzów.

Już w 8. minucie prowadzenie objął II-ligowiec. Po uderzeniu Tomasza Płonki piłkę dobił Przemysław Mizgała i pokonał Sebastiana Madejskiego. Po przerwie częstochowianie podwyższyli wynik. W 57. minucie fatalny błąd defensywy bielskiego zespołu wykorzystał Piotr Malinowski.

W 64. minucie było już 3:0. Tym razem gola zdobył zawodnik testowany przez zespół z Częstochowy, który pokonał Patryka Rabiowskiego uderzeniem z rzutu wolnego. Piłka zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od słupka.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Raków Częstochowa 0:3 (0:1)
0:1 - Przemysław Mizgała 8'
0:2 - Piotr Malinowski 57'
0:3 - zawodnik testowany 64'

Podbeskidzie Bielsko-Biała:

I połowa: Sebastian Madejski - Bartosz Jaroch, Maciej Felsch, Gracjan Horoszkiewicz, Tomasz Wełna, Daniel Mikołajewski, Celestine Lazarus, Sebastian Bartlewski, Mateusz Janeczko, Adrian Pindera, Artur Terbalyan.

II połowa: Sebastian Madejski (60' Patryk Riabowski) - Konrad Wrzesiński, Maciej Felsch, Gracjan Horoszkiewicz, Tomasz Wełna, Łukasz Zakrzewski, Sebastian Smolarz, Konrad Gutowski, Kamil Jonkisz, Roman Terbalyan (75' Celestine Lazarus), Artur Terbalyan (75' Mateusz Janeczko).

Raków Częstochowa (skład wyjściowy): zawodnik testowany - Łukasz Góra, Adam Mesjasz, Błażej Cyfert, Patryk Szymański, zawodnik testowany, Rafał Figiel, zawodnik testowany, Przemysław Mizgala, Tomasz Płonka, zawodnik testowany.

{"id":"","title":""}

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!