Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kary dla Lecha Poznań utrzymane, domowe mecze Pucharu Polski bez kibiców

Nie będzie zaostrzenia ani złagodzenia kar dla Lecha Poznań za incydenty, do których doszło podczas finału Pucharu Polski na PGE Narodowym. We wtorek stanowisko w tej sprawie przedstawiła Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN.
 Redakcja
Redakcja
Kibice Lecha Poznań WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Kibice Lecha Poznań

5 maja futbolowa centrala postanowiła, że wszystkie domowe spotkania Kolejorza w Pucharze Polski w sezonie 2016/2017 odbędą się bez udziału publiczności (dotyczyło to również potyczki o Superpuchar), a na wyjazdy nie pojadą zorganizowane grupy fanów.

Zakaz wyjazdu dla sympatyków Lecha obowiązywał także na pojedynki ligowe z Cracovią oraz KGHM Zagłębiem Lubin. Klub musiał ponadto zapłacić 250 tys. zł grzywny.

Sankcje były efektem incydentów, do których doszło podczas finału Pucharu Polski na PGE Narodowym. Kibice obu drużyn odpalili race, a z sektorów zajmowanych przez sympatyków Lecha środki pirotechniczne rzucano na boisko, przez co sędzia Szymon Marciniak kilkakrotnie przerywał grę.

Ucierpiała część stadionowej infrastruktury. Lista strat objęła zniszczone krzesełka (było ich ponad 600), rozbitą szklaną barierkę, uszkodzone 45 płotów w sektorach buforowych czy zepsutą bramę. Ponadto trzeba było wymienić filtry w centralach wentylacyjnych, zakupić 40 gaśnic, a także naprawić toalety.

ZOBACZ WIDEO Euro 2016. Wojciech Kowalewski: Portugalia ma duży potencjał i jest bardzo groźna (źródło: TVP)

Lech otrzymał od PZPN dokumentację dotyczącą kosztów napraw i musiał zapłacić ponad 172 tys. zł brutto.

Orzeczone kary zakwestionował zarówno Rzecznik Ochrony Prawa Związkowego (domagając się wykluczenia klubu z Poznania z rozgrywek Pucharu Polski), a także sam Kolejorz, który wnosił o zmniejszenie sankcji. Najwyższa Komisja Odwoławcza postanowiła jednak oddalić odwołanie obu stron. To oznacza utrzymanie wcześniejszych decyzji Komisji Dyscyplinarnej, a jej orzeczenie stało się prawomocne.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
PZPN / inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×