Sparingowo: Robert Demjan kilerem Podbeskidzia w starciu z GKS-em Katowice

W Rybniku-Kamieniu rozegrano mecz sparingowy I-ligowych drużyn aspirujących do walki o Ekstraklasę. Lepsze okazało się Podbeskidzie Bielsko-Biała, które po golach Roberta Demjana pokonało GKS Katowice 2:0.

Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Obie drużyny mają w tym sezonie wysokie cele, a przed startem rozgrywek doszło w nich do wielu zmian. W sparingowej konfrontacji trenerzy po raz kolejny zrobili przegląd kadr. Szkoleniowiec GKS-u Katowice, Jerzy Brzęczek, dał szansę gry aż 23 zawodnikom, a Dariusz Dźwigała na boisko desygnował 20 graczy. Jak na grę kontrolną przystało, skupiono się między innymi na trenowaniu rozwiązań taktycznych.

W pierwszej połowie nieznaczną przewagę mieli katowiczanie, ale to spadkowicz z Ekstraklasy mógł się cieszyć z pierwszego gola. W 44. minucie Daniel Feruga wdarł się w pole karne, ale piłkę spod nóg na rzut rożny wybili mu obrońcy GieKSy. Po dośrodkowaniu z kornera głową futbolówkę do siatki skierował Robert Demjan. Chwilę później do wyrównania starał się doprowadzić Grzegorz Goncerz, lecz oddał niecelny strzał.

Po zmianie stron początkowo przewagę mieli bielszczanie. W 50. minucie kolejną okazję do zdobycia gola miał Demjan, ale w sytuacji sam na sam strzelił w słupek. Kilka minut później blisko wyrównania byli Ślązacy. Tym razem dobrą interwencją popisał się Rafał Leszczyński, który zadebiutował w barwach Podbeskidzia. W drugiej połowie jednokrotny reprezentant Polski jeszcze kilka razy ratował swój nowy zespół przed stratą gola.

Górale ze zdobycia drugiej bramki cieszyli się w 54. minucie. Wtedy to Demjan miał kolejną sytuację sam na sam i tym razem pokonał Macieja Wierzbickiego. Po stracie gola katowiczanie przejęli inicjatywę, lecz brakowało im skuteczności. Recepty na pokonanie Leszczyńskiego nie mogli znaleźć Paweł Mandrysz i Tomasz Foszmańczyk.

GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1)
0:1 - Robert Demjan 44'
0:2 - Robert Demjan 54'

GKS Katowice:

I połowa: Sebastian Nowak - Mateusz Kamiński, Oliver Praznovsky, Damian Garbacik, Dawid Abramowicz - Maciej Bębenek, Łukasz Zejdler, Łukasz Pielorz, Paweł Szołtys, Andreja Prokić - Grzegorz Goncerz.

II połowa: Maciej Wierzbicki - Alan Czerwiński, Wojciech Kochański, Adrian Jurkowski, Adrian Frańczak (67' Przemysław Sawicki) - Paweł Mandrysz (87' Oskar Stanik), Sławomir Duda, Bartłomiej Kalinkowski, Tomasz Foszmańczyk, Krzysztof Wołkowicz - Eryk Sobków.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Rafał Leszczyński - Marek Sokołowski (59' Łukasz Zakrzewski), Adam Deja (46' Martin Baran), Jozef Piacek (79' Maciej Felsch), Mariusz Magiera (71' Mateusz Janeczko) - Tomasz Podgórski (82' Konrad Gutowski), Damian Chmiel (68' Sebastian Bartlewski), Daniel Mikołajewski (68' Adam Deja), Daniel Feruga (59' Dariusz Kołodziej), Łukasz Sierpina - Robert Demjan (55' Kamil Jonkisz).