Sparingowo: porażka Podbeskidzia Bielsko-Biała

W sobotę Podbeskidzie Bielsko-Biała rozegrało kolejny mecz sparingowy. W słowackiej Żylinie bielszczanie przegrali z miejscowym MSK 0:3. Dla I-ligowca było to czwarta porażka w trakcie letnich przygotowań.

Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Podbeskidzie Bielsko-Biała wcześniej przegrało z Rakowem Częstochowa, Odrą Opole i Górnikiem Łęczna. Jedyną wygraną Górale odnieśli w potyczce przeciwko GKS-owi Katowice. W starciu z MSK Żylina trener Dariusz Dźwigała dał szansę gry dwóm jedenastkom, a w meczu udział wzięło kilku testowanych zawodników.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Obie drużyny przeprowadzały kolejne akcje, ale lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, dla których mecz z Podbeskidziem był pierwszą okazją do gry na nowej sztucznej nawierzchni. Słowakom brakowało jednak skuteczności.

Pierwszy gol padł w 51. minucie, kiedy to po szybkiej akcji Mateusza Lisa pokonał Yusuf Otubanjo. Kolejne bramki padły w końcówce spotkania. W 81. minucie prowadzenie podwyższył Denis Vavro, który wykorzystał rzut karny, a w 90. minucie piłkę do własnej siatki skierował Maciej Felsch.

Podczas meczu uhonorowano byłego piłkarza MSK Żylina, a obecnie zawodnika Podbeskidzia Bielsko-Biała - Jozefa Piacka. Słowak w barwach MSK rozegrał aż 225 meczów.

MSK Żylina - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (0:0)
1:0 - Yusuf Otubanjo 51'
2:0 - Denis Vavro (k) 81'
3:0 - Maciej Felsch (s) 90'

MSK Żylina: Volesak - Kacer, Diaz (70' Michlik), Hlohovski (70' Herrera), Vallo (55' Spalek), Vavro, Skvarka (46' Mazan), Letic (46' Pecovsky), Kralik, Otubanjo (62' Mbah), Mabouka (70' Mandiangu).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Leszczyński (46' Lis) - Magiera (46' Wawszczyk), Piacek (46' Memić), Baran (46' Kołodziej), Zakrzewski (46' Jaroch) - Sierpina (63' Pali), Menzel, Feruga (70' Jaworski), Chmiel (85' Felsch), Podgórski (63' Janeczko) - Demjan.