Sparingowo: porażka GKS-u Katowice z Sigmą Ołomuniec

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski  / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice

W rozegranym w Ołomuńcu meczu kontrolnym miejscowa Sigma pokonała GKS Katowice 2:0. Czeski zespół oba gole zdobył w pierwszej połowie. Dla GieKSy była to druga porażka w letnich sparingach.

W tym artykule dowiesz się o:

Sigma Ołomuniec prowadzenie objęła już na początku spotkania. W 3. minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Sebastiana Nowaka pokonał Lukas Buchvaldek. Gracze GKS-u starał się wyrównać, szukali swoich szans w strzałach z dystansu, ale brakowało im skuteczności. W dodatku w końcówce stracili drugą bramkę. Tym razem gola zdobył Jakub Yunis.

Po przerwie trener Jerzy Brzęczek dokonał kilku zmian w składzie, ale nie odmieniło to gry katowickiego zespołu. Ślązacy najwięcej zagrożenia stwarzali po stałych fragmentach gry. Blisko zdobycia bramki był Dawid Abramowicz, ale piłka po jego strzale głową minęła słupek. Gospodarze kontrolowali losy spotkania i nie dali sobie odebrać prowadzenia.

Dla GKS-u był to czwarty letni sparing. Dwa z nich zakończyły się wygranymi GKS-u, a w dwóch pozostałych lepsi byli rywale.

Sigma Ołomuniec - GKS Katowice 2:0 (2:0) 1:0 - Lukas Buchvaldek 3' 2:0 - Jakub Yunis 45'

Skład GKS-u Katowice: Sebastian Nowak (46' Mateusz Abramowicz) - Alan Czerwiński (73' Wojciech Kochański), Mateusz Kamiński (46' Oliver Praznovsky), Damian Garbacik (60' Adrian Jurkowski), Dawid Abramowicz - Łukasz Pielorz (60' Sławomir Duda), Tomasz Foszmańczyk (46' Bartłomiej Kalinkowski) - Paweł Mandrysz (46' Maciej Bębenek), Grzegorz Goncerz (73' Przemysław Sawicki), Andreja Prokić (46' Łukasz Zejdler) – Eryk Sobków (46' Krzysztof Wołkowicz).

{"id":"","title":""}