Wysoka porażka Manchesteru United. Lekcja od Borussii Dortmund

Borussia Dortmund była wyraźnie lepsza od Manchesteru United w towarzyskim meczu rozegranym w Chinach. Wicemistrz Niemiec wygrał 4:1.

Bartosz Zimkowski
Sokratis Papastathopoulos (z prawej) Getty Images / Lintao Zhang / Sokratis Papastathopoulos (z prawej)

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Borussii Dortmund. Podopieczni Thomasa Tuchela grali bardziej dojrzale, przynajmniej o klasę lepiej od Czerwonych Diabłów i w 19. minucie wyszli na prowadzenie.

Pierre-Emerick Aubameyang silnie uderzył z rzutu wolnego z 30 metrów, ale błąd przy tym strzale popełnił bramkarz MU Sam Johnstone. Wypuścił piłkę i o ile dobitkę Ousmane Dembele jeszcze obronił, to jednak kolejny strzał Gonzalo Castro znalazł już drogę do bramki.

17 minut później było już 2:0. Antonio Valencia zagrał futbolówkę ręką we własnym polu karnym i sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Aubameyang i mimo iż strzelił niemal w środek bramki, to jednak Johnstone rzucił się w swój prawy róg.

Na kolejne gole trzeba było czekać do 57. minuty. Fantastyczną indywidualną akcję przeprowadził Ousmane Dembele, minął dwóch rywali i uderzył w krótki róg nie do obrony. Sergio Romero nawet nie drgnął w tej sytuacji.

120 sekund później Manchester United odpowiedział. Juan Mata otrzymał prostopadłe podanie i mając przed sobą tylko golkipera, zdecydował się zagrać do lepiej ustawionego Mchitarjana. Ten strzałem do pustej bramki zapisał gola na swoim koncie.

Thomas Tuchel chwilę później przeprowadził aż siedem zmian na raz i to rozbiło spotkanie. Jednak Niemców było stać na jeszcze jedno trafienie autorstwa Castro, który fantastycznym strzałem w okienko postawił kropkę nad "i".

Borussia wygrała 4:1 i była zespołem dużo lepszym od Manchesteru United. Jose Mourinho będzie miał nad czym myśleć.

Manchester United - Borussia Dortmund 1:4 (0:2)
0:1 - Gonzalo Castro 19'
0:2 - Pierre-Emerick Aubameyang (k.) 36'
0:3 - Ousmane Dembele 57'
1:3 - Henrich Mchitarjan 59'
1:4 - Gonzalo Castro 86'

Man Utd: Sam Johnstone (46' Sergio Romero) - Antonio Valencia (75' Andreas Pereira), Eric Bailly, Phil Jones (46' Marcus Rojo), Luke Shaw, Daley Blind (66' Paddy McNair), Ander Herrera, Juan Mata, Henrich Mchitarjan (66' Andan Januzaj), Jesse Lingard (46' Ashley Young), Memphis Depay (46' Marcus Rashford).

Borussia: Roman Weidenfeller - Marcel Schmelzer (63' Dzenis Burnic), Sokratis Papastathopoulos (62' Marc Bartra), Felix Passlack (46' Jacob Bruun Larsen), Gonzalo Castro, Sebastian Rode (63' Nuri Sahin), Shinji Kagawa (63' Moritz Leitner), Sven Bender (62' Mikel Merino), Adrian Ramos (63' Emre Mor), Pierre-Emerick Aubameyang (63' Christian Pulisic), Ousmane Dembele (63' Marco Hober).

Żółte kartki: Eric Bailly (Man Utd) oraz Sokratis Papastathopoulos (Borussia).