Jan Urban wytknął lechitom zasadniczy błąd: Okazaliśmy Zagłębiu zbyt duży respekt

Jeden punkt w dwóch meczach i zero zdobytych goli - bilans Lecha na starcie sezonu jest zatrważający. Po meczu z KGHM Zagłębiem Lubin trener Jan Urban podkreślał jednak, że problemem była nie sama gra, a brak skuteczności.
Szymon Mierzyński
PAP/Bartłomiej Zborowski / PAP/Bartłomiej Zborowski

- Nie tak sobie wyobrażaliśmy start nowych rozgrywek, lecz to spotkanie mogło się ułożyć inaczej, gdyby Marcin Robak przy stanie 0:0 wykorzystał swoją sytuację ze strzałem głową. Zagłębie potrafiło objąć prowadzenie, mimo że zbyt wielu szans nie stworzyło - powiedział Jan Urban.

- Po przerwie ruszyliśmy do przodu wieloma zawodnikami, a mimo to nie nadzialiśmy się dużą liczbę kontr. Ja pamiętam właściwie tylko jedną. Bramka Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego była piękna, ale nawet po niej mieliśmy jeszcze na tyle klarowne okazje, że spokojnie mogliśmy się pokusić o trafienie kontaktowe. Gdyby ono padło, to mielibyśmy szansę na remis - dodał.

Skuteczność pokazali jednak Miedziowi. Urban uważa, że nie ma w tym przypadku. - Widać po prostu, że ta drużyna jest na fali. To jej dodaje pewności siebie, a w takich okolicznościach na boisku wychodzi wszystko. My przed przerwą okazaliśmy przeciwnikowi zbyt duży respekt. Graliśmy u siebie i to nie powinno mieć miejsca.

Od 1. minuty zagrał w niedzielę Radosław Majewski, który został jednak ustawiony na skrzydle. To nie jest jego ulubiona pozycja i nie pokazał na niej pełni swoich możliwości. - Będę od niego wymagał zdecydowanie więcej. To kreatywny piłkarz. Zdaję sobie sprawę, że bardziej pasuje mu granie w środku pola, ale skrzydła też nie są dla niego nowością. Nie zaliczył w niedzielę najlepszego występu, mimo że bardzo się starał - ocenił Urban.