Inter Mediolan wygrał rywalizację o Antonio Candrevę. Za reprezentanta zapłaci 21 mln euro

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ROBERT GHEMENT
PAP/EPA / ROBERT GHEMENT
zdjęcie autora artykułu

Antonio Candreva w pierwszej połowie lipca był bliski przejścia do SSC Napoli, ale ostatecznie zamieni Lazio Rzym na Inter Mediolan. Kluby uzgodniły już warunki transferu reprezentanta Włoch.

Negocjacje trwały długo, ponieważ Inter Mediolan proponował 18 mln euro, a Lazio Rzym żądało 25 mln. Ostatecznie oba kluby poszły na ustępstwa i kwota transferu wyniesie 21 mln, a jej wzrost będzie do poziomu 25 mln będzie możliwy poprzez ewentualne bonusy.

Antonio Candreva zostanie trzecim nabytkiem Nerazzurrich przed sezonem 2016/2017 po obrońcy Canerze Erkinie oraz pomocniku Everze Banedze. W ostatnich latach więcej niż za 29-latka zapłacono tylko za Geoffreya Kondogbię (31 mln).

Candreva, który najlepiej czuje się w roli skrzydłowego, grał w Lazio od stycznia 2012 roku i w 192 występach strzelił 45 goli, zaliczając kilkadziesiąt asyst i należąc do najlepszych piłkarzy drugiej linii w Serie A. W tym czasie był regularnie powoływany do reprezentacji Włoch.

Wcześniej Candreva, który podpisze z Interem czteroletni kontrakt i będzie zarabiał niespełna 3 mln euro za sezon, bez powodzenia występował w FC Parma, Juventusie Turyn, Udinese Calcio, AC Cesena i AS Livorno.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Rola chorążego jest w tej chwili drugorzędna (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: