GKS Tychy - Pogoń Siedlce: beniaminek musi poczekać na punkty

W inauguracyjnej kolejce I ligi, GKS Tychy na własnym obiekcie uległ Pogoni Siedlce 0:1. Goście szybko zdobyli bramkę po stałym fragmencie i do ostatniej minuty nie pozwolili się dogonić.

Dominik Polesiński
Materiały prasowe / Kamil Sulej

Przed dwoma laty GKS Tychy i Pogoń Siedlce do ostatniej kolejki rywalizowały o zapewnienie sobie gry w barażu o utrzymanie w I lidze. Ostatecznie sztuka ta udała się siedlczanom, którzy finalnie zostali na zapleczu Ekstraklasy. GKS spadł do II ligi. Były zatem rachunki do wyrównania.

Przed spotkaniem na stadionem miejskim w Tychach przeszła ulewa. Pogoda z pewnością wpłynęła na frekwencję, zatrzymując w domach część kibiców. Warunki do gry były nie najlepsze, a nasiąknięta wodą murawa zatrzymywała piłkę. Padać przestało około 25. minuty.

Świetnie rozpoczęli goście z Siedlec. Już w pierwszych minutach wywalczyli rzut rożny i zamienili go na gola. Centrę spod chorągiewki strzałem głową wykończył Daniel Chyła.

Gospodarze długo nie potrafili się otrząsnąć. Rafał Misztal pozostawał w gotowości, ale ani razu poważnie nie został zmuszony do wysiłku. Najlepszą okazję zmarnowali tuż przed przerwą. Po precyzyjnym podaniu Macieja Mańki, tyszanie powinni wyrównać, ale fatalnie głową przestrzelił Łukasz Grzeszczyk.

Druga odsłona nie przyniosła bramek, choć ambicji miejscowym piłkarzom odmówić nie można. Żywiołowe reakcje Kamila Kieresia niewiele dały. Kilka okazji zmarnował Jakub Świerczok, gola szukał również wprowadzony po przerwie Wojciech Szumilas.

Rachunki między drużynami nie zostały zatem wyrównane. Ponownie lepsza okazała się Pogoń. Beniaminek na punkty będzie musiał poczekać.

GKS Tychy  - Pogoń Siedlce 0:1 (0:1)
0:1 - Daniel Chyła 3'

GKS Tychy: Paweł Florek - Tomasz Górkiewicz (75' Marcin Grzybek), Tomasz Boczek, Daniel Tanżyna, Maciej Mańka (46' Jakub Kowalski), Mateusz Mączyński, Mateusz Bukowiec (70' Wojciech Szumilas), Stepan Hirskyj, Łukasz Grzeszczyk, Marcin Radzewicz, Jakub Świerczok.

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Konrad Wrzesiński, Mateusz Żytko, Arkadiusz Jędrych, Łukasz Wójcik (76' Piotr Kurbiel), Daniel Chyła, Daniel Dybiec, Damian Świerblewski (58' Marcin Burkhardt), Grzegorz Tomasiewicz (87' Tomasz Lewandowski), Michał Bajdur, Cezary Demianiuk.

Żółte kartki: Dybiec, Żytko, Burkhardt, Chyła (Pogoń).

Sędzia: Artur Aluszyk (Barlinek).

Widzów: 5108.