Juventus nieznacznie pokonał West Ham United. Dybala i Mandzukić przyćmili Higuaina

W meczu kontrolnym przed sezonem 2016/2017 Juventus Turyn pokonał 3:2 West Ham United. Gole dla zwycięzców strzelili napastnicy: Paulo Dybala, Mario Mandzukić i Simone Zaza.

Konrad Kostorz
Getty Images / Gabriele Maltinti

W ataku Starej Damy od pierwszego gwizdka zagrali Mario Mandzukić oraz Paulo Dybala i już w 18. minucie dali mistrzowi Włoch prowadzenie - Chorwat umiejętnie dograł do Argentyńczyka, a ten wygrał pojedynek z bramkarzem. Po chwili role się odwrócił i z gola po podaniu Dybali cieszył się Mandzukić.

Podstawowi dotąd snajperzy Juventusu pokazali pozyskanemu za 90 mln euro Gonzalo Higuainowi, że niełatwo będzie mu przebić się do podstawowego składu. Debiutujący w biało-czarnych barwach król strzelców Serie A pojawił się na boisku po przerwie i bramki nie zdobył. Uczynił to natomiast czwarty z napastników Simone Zaza po dalekim podaniu Andrei Barzagliego.

Młoty, które na Stadionie Olimpijskim w Londynie były gospodarzami, potrafiły przeciwstawić się naszpikowanemu gwiazdami przeciwnikowi. Dwie bramki dzięki umiejętności walki powietrznej strzelił rosły Andy Carroll.

Juventusowi do pierwszego meczu o stawkę w sezonie pozostały jeszcze niemal dwa tygodnie - 20 sierpnia zmierzy się z ACF Fiorentina w 1. kolejce Serie A.

West Ham United - Juventus Turyn 2:3 (1:2)
0:1 - Dybala 18'
0:2 - Mandzukić 21'
1:2 - Carroll 34'
2:2 - Carroll 52'
2:3 - Zaza 85'

WHU: Adrian - Antonio (75' Payet), Reid (46' Oxford), Ogbonna (46' Collins), Byram (86' Page) - Cullem (83' Brown), Nordtveit - Feghouli (46' Burke), Noble (60' Quina), Valencia (75' Samuels) - Carroll (55' Fletcher).

Juventus: Buffon (46' Neto) - Alves (59' Untersee), Benatia (59' Chiellini), Rugani (59' Barzagli), Sandro (87' Kastanos) - Lemina (78' Macek), Pjanić (78' Marrone), Asamoah (69' Hernanes) - Pereyra (69' Zaza) - Dybala (59' Pjaca), Mandzukić (46' Higuain).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)