PP: Niespodzianka w Suwałkach. Zespół z ekstraklasy za burtą!

Dobrze spisująca się w Lotto Ekstraklasie Bruk-Bet Termalica pożegnała się z rozgrywkami o Puchar Polski w Suwałkach przegrywając I-ligowymi Wigrami 1:2.

Michał Piegza
Rozgrywki Pucharu Polski / Rozgrywki Pucharu Polski

Trener Bruk-Betu Czesław Michniewicz dokonał kilku zmian w składzie. Od początku tempo meczowi nadawał zespół Lotto Ekstraklasy, a Wigry czekały na kontrę. Doczekały się jej chwilę przed przerwą. Wówczas Miłosz Kozak dograł do Hiszpana Kuku, a ten trafił do bramki.

Po zmianie stron do ataku ruszyły Słoniki, ale nie potrafiły stworzyć sobie groźniejszej sytuacji do wyrównania. To kontry zespołu z Suwałk były groźniejsze. Po jednej z nich gospodarze wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu strzał Łukasza Wrońskiego odbił Krzysztof Baran, a Kamil Zapolnik dobił piłkę do bramki. Kilkadziesiąt sekund później radość gospodarzy zmącił Dawid Nowak zdobywając kontaktową bramkę.

Ostatnie minuty były nerwowe. Bruk-Bet dążył do wyrównania, ale dobrze dysponowany był bramkarz Wigier Hieronim Zoch.

W 1/16 finału drużyna z Suwałk zmierzy się ze zwycięzcą meczu Górnik Zabrze - Legia Warszawa.

Wigry Suwałki - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:0)
1:0 - Kuku 45'
2:0 - Kamil Zapolnik 70'
2:1 - Dawid Nowak 72'

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Jakub Bartkowski, Tomasz Jarzębowski, Vaclav Cverna, Frank Adu Kwame - Łukasz Wroński (86' Damian Gąska), Adrian Karankiewicz, Mateusz Radecki (67' Damian Kądzior), Kuku (67' Rafał Augustyniak), Miłosz Kozak - Kamil Zapolnik.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Krzysztof Baran - Przemysław Szarek, Kornel Osyra, Pavol Stano, Sebastian Ziajka - Martin Juhar (46' Patrik Misak), Jakub Wróbel (46' Vladislavs Gutkovskis), Mateusz Kupczak, Wojciech Kędziora, Bartłomiej Babiarz (62' Samuel Stefanik) - Dawid Nowak.

Żółte kartki: Radecki, Augustyniak (Wigry) oraz Wróbel (Bruk-Bet).

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin).